Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Konferencja ministra zdrowia 4.01.2020: O czym poinformował Adam Niedzielski?

2021-01-04 10:43

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka została zaplanowana na godz. 11.00 4.01.2020 r. Prawdopodobnie dowiemy się na niej więcej o nowej porcji szczepionek, które dziś trafiły do Polski, a także o sprawie związanej ze szczepieniami poza kolejnością, do których doszło na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zaszczepieni zostali m.in. Krystyna Janda czy Wiktor Zborowski. Wkrótce więcej informacji.

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki
Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki

Nowe dawki szczepionki już w Polsce

- 670 dawek szczepionki firmy Pfizer trafiło dziś do Polski. Trwa dystrybucja tych szczepionek. Dziś do wieczora 200 tys. szczepionek dotrzedo szpitali węzłowych, które prowadzą szczepienia w grupie zero - powiedział szef KPRM, Michał Dworczyk. Do wczoraj do godziny 18 zaszczepiono 50 tys 390 osób.

Szef KPRM zdementował też informacje dotyczące zmarnowanych dawek szczepionki przeciw COVID-19.  - Duże ilości szczepionki marnowały się. To są kłamstwa. 26 dawek szczepionki zostało zutylizowanych - dodał Dworczyk.

Nowe informacje ws. szczepionek

- Od dzisiaj zaczynamy codziennie publikować dane na temat szczepień i ich dystrybucji. Te dane będą przedstawiane w kanałach komunikacyjnych Ministerstwa Zdrowia. Od dzisiaj rusza ta informacja w trybie uproszczonym, a od 15.01 ruszy podstrona internetowa, na której będzie wizualizacja i będą prezentowane pełne informacje o zaszczepionych osobach, m.in. dostawy z podziałem na województwa czy liczba zaszczepionych osób. Również dzisiaj zostanie opublikowana lista punktów medycznych, gdzie będą realizowane szczepienia - dodał Dworczyk. 

QUIZ. PIERWSZY poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej 2021! Zacznij rok od minimum 8 punktów!

Pytanie 1 z 10
Podaj prawidłowy wynik: 12-4/2+2*7-11 =

Dlaczego tak mało osób zostało zaszczepionych?

- Pojawiły się zarzuty, dlaczego tak mało osób jest zaszczepionych. Utrzymujemy się na poziomie średniej światowej, jeżeli chodzi o dynamikę szczepienia. Ale po pierwsze, był to początek programu i okres świąteczno-noworoczny. Po drugie, przypominamy, że każdą dostawę, która trafia do Polski dzielimy na dwie części. (...) Po to, żeby pacjent, który otrzyma dawkę miał pewność, że otrzyma także drugą dawkę szczepionki - podkreślił Dworczyk.

Łagodniejsze obostrzenia dla młodzieży

- Chcieliśmy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia. Chcieliśmy dopuścić możliwość dla dzieci przebywania na wolnym powietrzu bez konieczności opieki osób dorosłych w tych godzinach 8.00 - 16.00 - dodał minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowe zasady obowiązują od 5.01.2020 r.

Czytaj także: Koniec z zakazem wychodzenia z domu! Minister zdrowia łagodzi obostrzenia dla dzieci i młodzieży

Źródło: Konferencja ministra zdrowia 4.01.2020: Będą łagodniejsze obostrzenia dla młodzieży