Protest samorządowców

i

Autor: um.warszawa.pl Protest samorządowców

KOLEJNY PROTEST W WARSZAWIE 13.10 - kto będzie manifestował w stolicy?

2021-10-11 12:38

W niedzielę, 10 października, na Placu Zamkowym odbyła się wielka manifestacja opozycji i zwolenników integracji europejskiej. Tymczasem już w środę, 13 października, odbędzie się kolejny protest. Dowiedzcie się, czego będzie dotyczył.

Protest w Warszawie 13.10 - kto będzie manifestował tym razem? Bez wątpienia wiele osób zadaje sobie dziś takie pytanie. W ostatnich miesiącach w stolicy odbyło się wiele dużych protestów. Ostatnim z nich było masowe wydarzenie na Placu Zamkowym, gdzie tysiące osób zebrało się, by wyrazić sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mówiącego o wyższości prawa polskiego nad unijnym. Opozycja i zwolennicy integracji z Unią Europejską krytykowali pracę TK i podkreślali, że miejsce Polski jest w zjednoczonej Europie. Kolejny protest również może zgromadzić wiele osób z całej Polski. Do Warszawy przyjadą bowiem samorządowcy. Protest zapowiadał 6 października prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W dalszej części artykułu dowiecie się, czego ma dotyczyć protest.

Potyczka jelenia z wilkiem. Nadleśnictwo Szczytno opublikowało wyjątkowe nagranie

Protest samorządowców w Warszawie 13.10 - o co chodzi protestującym?

W środę, 13 października, do Warszawy przyjadą samorządowcy, by wraz z Rafałem Trzaskowskim i przedstawicielami władz stolicy protestować przeciwko zapisom tzw. Polskiego Ładu, czyli rządowego programu reform. Protestujący uważają, że Polski Ład oznacza zmiany w podatkach, które będą niekorzystne dla Polaków. Ich zdaniem program przedstawiany jako pomoc i wsparcie, poskutkuje odebraniem mieszkańcom gmin, powiatów oraz województw w całym kraju 145 miliardów złotych w ciągu najbliższych 10 lat.

Rafał Trzaskowski - Polski Ład to skok na kasę samorządów

13 października samorządowcy z całej Polski spotkają się w Warszawie, aby zamanifestować swój sprzeciw i protestować w obronie interesów społeczności lokalnych i regionalnych. Samorządowcy chcą zaprezentować konsekwencje rozwiązań forsowanych przez rządzących, które ich zdaniem odczują zarówno najmniejsze gminy, jak i duże miasta. W proteście wezmą udział przedstawiciele największych organizacji samorządowych w Polsce: Związku Miast Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Powiatów Polskich, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski, Stowarzyszenia Łączy Nas Samorząd, Stowarzyszenia Wielkopolska – kierunek Europa, Stowarzyszenia Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa oraz Stowarzyszenia Wspólna Polska. 13 października planowane jest także przekazanie apelu samorządowców na ręce marszałka i wicemarszałków Sejmu. Protest został zapowiedziany 6 października podczas konferencji z udziałem Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy napisał po wydarzeniu na Twitterze:

"Polski Ład" to skok na kasę samorządów - czyli wszystkich Polek i Polaków. To pełzająca centralizacja, próba uzależnienia lokalnych inwestycji i działań od widzimisię partyjnych kacyków.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie będzie organizowany protest i czy wystąpią utrudnienia. Gdy takie informacje się pojawią, artykuł zostanie zaktualizowany.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: KOLEJNY PROTEST W WARSZAWIE 13.10 - kto będzie manifestował w stolicy?