WSA stwierdza nieważność przepisów śmieciowych

i

Autor: mpo.com.pl WSA stwierdza nieważność przepisów śmieciowych

Kolejna afera o wywóz śmieci w Warszawie! WSA unieważnia przepisy śmieciowe

2021-07-09 17:45

Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność przepisów warszawskiej uchwały śmieciowej. Mowa o powiązaniu opłaty za wywóz śmieci ze zużyciem wody. ​Posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego było niejawne. Ratusz nie dostał uzasadnienia do tego wyroku.

Wczesne objawy ciąży

WSA stwierdził nieważność przepisów uchwały śmieciowej w Warszawie

Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność przepisów uchwały śmieciowej Rady Warszawy! Chodzi o powiązanie opłaty za wywóz śmieci, ze zużyciem wody. ​Posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego było niejawne, a ratusz nie dostał jeszcze uzasadnienia do tego wyroku.

- Czekamy na uzasadnienie. Potem mamy dwie możliwości. Albo odwołania się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, czego nie wykluczamy. Albo korekt w naszych uchwałach, co też jest możliwe - mówi rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Wyrok WSA nie jest prawomocny, a to znaczy, że w kwestii opłat za odpady nic się na razie dla mieszkańców nie zmienia. Nowy system naliczania opłat za gospodarkę odpadami w Warszawie - według zużycia wody - działa od kwietnia. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku prokuratura okręgowa w Warszawie zaskarżyła tę uchwałę, zarzucając miastu istotne naruszenie prawa.

Czytaj także: Finał EURO 2020 - gdzie oglądać w Warszawie mecz Włochy - Anglia 11.07?

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Kolejna afera o wywóz śmieci w Warszawie! WSA unieważnia przepisy śmieciowe