Kocie kawiarnie to przeszłość. W Malezji otwarto taką z wężami i jaszczurkami

i

Autor: Reuters / Youtube

Kocie kawiarnie to przeszłość. W Malezji otwarto taką z wężami i jaszczurkami

2023-02-28 12:26

Cóż, bo właściwie czemu nie? Przecież nic tak nie relaksuje jak prześlizgujący się po naszym ramieniu wąż. Trudno też o lepszą towarzyszkę do kawy niż jaszczurka, w końcu to takie kontaktowe stworzenie. Dobra, koniec ironizowania, nie mamy nic przeciwko gadom. Po prostu pomysł wydał nam się dość zaskakujący.

Nietypowe miejsce stworzył Yap Ming Yang, miłośnik zwierząt, a w szczególności gadów. W jego lokalu można napić się kawy, herbaty oraz podziwiać i poznawać zwierzęta. Gatunki, które można w takiej kawiarni spotkać to między innymi: pogona, gekon lamparci oraz wąż zbożowy. Nie, nie biegają i nie pełzają sobie one beztrosko po lokalu, przebywają w specjalnych terrariach, gdzie są przede wszystkim bezpieczne i mają odpowiednią temperaturę i wilgoć. Raczej ogląda się je przez szybę niż bierze na ręce.

W rozmowie z agencją Reuters właściciel lokalu mówi, że są to popularne w okolicach Kuala Lumpur gatunki, a klienci, którzy go odwiedzą, mogą liczyć na pokaz i lekcję obchodzenia się z takimi zwierzętami.

- Mam nadzieję, że pokazując jak bardzo te zwierzęta są ciekawe wpłynę na odbiór gadów i innych mniej lubianych przez ludzi zwierząt – mówi Yap Ming Yang. Napilibyście się kawy w towarzystwie węża zbożowego lub malutkiego smoka? My bardzo chętnie!

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6