Japończycy są w szoku: sushi terroryzm to nowa plaga

i

Autor: YouTube

Japończycy są w szoku: sushi terroryzm to nowa plaga

2023-02-03 13:27

Czego się nie robi dla popularności? Ostatnie dwie dekady ze mediami społecznościowymi pokazały, że nie ma takich rzeczy, których się "nie robi". Granicą jest jedynie polityka danego serwisu i jego zasady, które można ewentualnie złamać. Bo człowiek w pogoni za sławą gotów jest na wszystko. Na przykład coś tak bezdennie idiotycznego jak lizanie czystych naczyń z knajpie.

Krótki filmik, w którym młody człowiek, będąc w barze podającym sushi z taśmy, bierze do ręki kolejne czyste naczynia czekające na innych klientów, następnie liże je i odkłada z powrotem, zdobył w Japonii ogromną popularność. Niezależnie od tego, czy budził śmiech, zaskoczenie czy obrzydzenie – zasięgi urosły bardzo szybko.

Jak donoszą lokalne media, nie jest to odosobniony incydent, a popularny od niedawna trend w sieci, by robić sobie filmiki podczas lizania naczynek do sosu sojowego w knajpkach z sushi. Nazywa się to "sushi tero" czyli skrót od "sushi terrorism". Tak, terroryzm sushi, dobrze przeczytaliście. My też tego nie rozumiemy.

W tym tygodniu WHO przypominało o tym, że pandemia wcale się nie skończyła, tylko ludzie przestali o niej pamiętać. W Japonii obecnie codzienna liczba zakażeń spada, jednak przy tego typu praktykach wirus szybko nadrobi zaległości.

Tymczasem właściciel restauracji, w której wykonano powyższy filmik, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i zamiast czekać na cokolwiek, po prostu poszedł na policję i zgłosił autora. Mając dane dotyczące tego kiedy i gdzie doszło do zdarzenia, oraz materiał dowodowy w postaci filmiku, odnalezienie sprawcy raczej nie będzie trudne. Miejmy nadzieję, że filmik z wlepiania mandatu będzie równie popularny.