Kim jest Aldona Machnowska-Góra? To ona została nową wiceprezydent Warszawy!

i

Autor: Aldona Machnowska-Góra - Facebook https://www.facebook.com/WiceprezydentAldonaMachnowskaGora/photos/pcb.1792794360879508/1792788404213437/

Kim jest Aldona Machnowska-Góra? To ona została nową wiceprezydent Warszawy!

2020-11-18 13:03

Aldona Machnowska-Góra nową wiceprezydent Warszawy. ​Do tej pory pani Aldona Machnowska-Góra kierowała kulturą i jak zapewnia prezydent miasta Rafał Trzaskowski, wciąż pozostanie to w jej obowiązkach. Pani Machnowska-Góra będzie również zajmować się polityką społeczną. Co jeszcze należy wiedzieć o nowej wiceprezydent stolicy?

Kim jest Aldona Machnowska-Góra? To ona została nową wiceprezydent Warszawy! Jej poprzednik, Paweł Rabiej zajmował się też polityką zdrowotną, która teraz trafi już na stałe pod nadzór wiceprezydent Renaty Kaznowskiej. Machnowska-Góra nie jest związana z Nowoczesną, a fotel zastępcy prezydenta dla przedstawiciela tej partii był przewidziany w ustaleniach z Platformą. Prezydent miasta zapewnia, że w tej sprawie wciąż trwają rozmowy.  Przypomnijmy, Paweł Rabiej stracił stanowisko dwa tygodnie temu gdy wyszło na jaw, że bez wiedzy Rafała Trzaskowskiego udał się na urlop za granicę.

Kim jest Aldona Machnowska-Góra?

Aldona Machnowska-Góra jest absolwentką Filologi Klasycznej na Uniwersytecie Warszawskim. Bardzo związana ze stolicą, do ratusza trafiła w roku 2018, gdzie objęła stanowisko miejskiego koordynatora do spraw kultury. Miała być również jednym ze współautorów zwycięskiego programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego.

Nowy mural powstaje przy ulicy Broniewskiego
Źródło: Kim jest Aldona Machnowska-Góra? To ona została nową wiceprezydent Warszawy!