Julian Sands zaginął w górach. Aktor znany z wielu świetnych filmów lat 90-tych

i

Autor: Rex Features/East News

Julian Sands zaginął w górach. Aktor znany z wielu świetnych filmów lat 90-tych

2023-01-19 13:26

Stworzył kilka naprawdę doskonałych kreacji. Mogliście go zobaczyć choćby w „Zostawić Las Vegas”, jednak to fani filmowej grozy mieli okazje widzieć jego najlepsze role. Jest ekspertem od kreowania czarnych charakterów, co pokazał w serii „Warlock” oraz filmie „Boxing Helena”. Fani seriali z pewnością pamiętają go ze „Smallville”.

Sands znany jest także ze swojej miłości do wędrowania po górach. Niestety wybrał się na Baldy Bowl, w górach na północ od Los Angeles, w czasie wyjątkowo złej pogody. Poszukujący go ratownicy oraz policja musieli przerwać działania z powodu zagrożenia lawinowego. Obecnie szukają aktora za pomocą helikoptera i drona. Lokalne służby przekonują, że jak tylko pogoda się uspokoi, wznowią poszukiwania. Julian Sands został zgłoszony jako zaginiony 13 stycznia.

Nawiedzające od kilku tygodni Kalifornię burze są tak silne, że prezydent Joe Biden ogłosił stan klęski żywiołowej. W tych samych górach ostatnio zaginął jeszcze jeden Amerykanin. Mimo ostrzeżeń służb ratowniczych nie brakuje chętnych, którzy chcą doświadczyć potęgi gór i zmierzyć się z żywiołem.

- Jest ekstremalnie niebezpiecznie i nawet doświadczeni wędrowcy wpadają w kłopoty – ostrzega lokalny urząd szeryfa. W ostatnim tygodniu w tych samych górach zginęła matka czwórki dzieci. Jak donosili jej przyjaciele, miała duże doświadczenie, a jednak i jej zdarzył się wypadek. Spadła z ponad 150 metrów.

Z ogromnym niepokojem śledzimy kolejne doniesienia licząc, że aktor jakimś cudem jest cały i zdrowy.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica