Jak naprawdę wyglądał największy rekin w dziejach? Mamy model 3D

i

Autor: YouTube

Jak naprawdę wyglądał największy rekin w dziejach? Mamy model 3D

2022-08-23 13:19

Według badających jego szczątki naukowców potrafił zjeść ośmiometrową orkę zaledwie na kilka gryzów. Człowiek? To byłaby co najwyżej przystawka.

Na samym początku wspomnieliśmy orki nieprzypadkowo. To jedne z największych morskich drapieżników. Skoro starczyły takiemu megalodonowi na dosłownie jeden posiłek jak ogromny apetyt musiało mieć to zwierzę? Można to ocenić po trójwymiarowym modelu rekina, jaki udało się stworzyć grupie naukowców z uczelni południowo-afrykańskich, amerykańskich oraz szwajcarskich.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Trzeba przyznać, że ich zadanie było wyjątkowo trudne ponieważ do dzisiejszych czasów zachowało się niezwykle mało fragmentów szkieletu megalodona. Składał się on głównie z chrząstek, a nie kości, które miały o wiele mniejsze szanse przetrwania w formie skamielin do naszych czasów.

Według szacunków autorów badania rekin potrafił mierzyć nawet to 15,9 metrów długości. To więcej niż liczy sobie standardowy morski jacht motorowy. Wnętrze żołądka zwierzęcia mogło liczyć nawet do 10 tysięcy litrów, a waga całkowita „rybki” to mniej więcej 65… tysięcy kilogramów. Żeby nasycić rodzący się w takim brzuchu apetyt najprawdopodobniej wielki rekin przemierzał wody różnych oceanów i rzeczywiście w łańcuchu pokarmowym nie mógł mieć sobie równych. Zobaczcie jak wyglądał proces odtwarzania tej bestii w 3D.