Jagiellonia Białystok. Israel Puerto

i

Autor: jagiellonia.pl Jagiellonia Białystok. Israel Puerto

Jagiellonia Białystok. Israel Puerto: hiszpański stoper nowym zawodnikiem Jagi

2021-06-23 8:58

28-letni stoper Israel Puerto podpisał we wtorek kontrakt z Jagiellonią - poinformował podlaski klub. Hiszpan, który w Polsce grał w Śląsku Wrocław a do Białegostoku trafił na zasadzie wolnego transferu i związał się dwuletnią umową.

Israel Puerto gra w Polsce od sezonu 2019/2020; w barwach Śląska Wrocław rozegrał 49 spotkań, z czego dużo częściej w swoim pierwszym sezonie w piłkarskiej ekstraklasie. W tym zakończonym niedawno na boisku pojawiał się już rzadziej, bo w sumie 17 razy; na koncie na polskich boiskach Hiszpan ma trzy gole i dwie asysty.

W Jagiellonii ma wzmocnić rywalizację na środku defensywy, gdzie w minionym sezonie - przy kontuzjach lub nadmiarze kartek Chorwata Ivana Runje, Bogdana Tiru czy Błażeja Augustyna - sztab szkoleniowy musiał czasami korzystać z graczy z nominalnie innych pozycji. Obecnie nie do końca pewne jest, czy od początku sezonu w pełnej dyspozycji będzie leczący kontuzję Runje, stąd pomysł na transfer kolejnego stopera.

We wtorek Jagiellonia, która miniony sezon piłkarskiej ekstraklasy zakończyła na dziewiątym miejscu, podpisała umowy z jeszcze dwoma zawodnikami. To młodzi gracze Odry Opole - 21-letni prawy obrońca Kacper Tabiś oraz 17-letni pomocnik Michał Surzyn.

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?

Prawy obrońca i stoper to pozycje, na które Jagiellonia bezwzględnie szukała zawodników do wzmocnienia konkurencji w zespole. Zapowiadał to trener Ireneusz Mamrot, odnosząc się do dużej liczby straconych bramek w minionym sezonie ekstraklasy.

Do 28 czerwca Jagiellonia będzie przygotowywała się w Białymstoku, w międzyczasie piłkarze przechodzą badania medyczne. W czasie głównych przygotowań w Kępie pod Warszawą zaplanowano trzy mecze sparingowe, w tym z mistrzem Polski Legią Warszawa.

Ostatni sprawdzian białostoczanie mają zagrać już po tym zgrupowaniu, na tydzień przed inauguracją rozgrywek, czyli przed meczem u siebie z Lechią Gdańsk.(PAP)

Źródło: Jagiellonia Białystok. Israel Puerto: hiszpański stoper nowym zawodnikiem Jagi