Świąteczne uszka

i

Autor: pixabay.com

Łódzkie jadłodzielnie czekają na pokarmy ze Świąt - zobaczcie MAPĘ LODÓWEK SPOŁECZNYCH

2021-12-27 11:51

Świąteczne potrawy zapełniają lodówki po Bożym Narodzeniu? Nie powinno się ich marnować! Łódzkie jadłodzielnie czekają na dary mieszkanek i mieszkańców miasta. Na Facebooku opublikowano specjalną mapkę. Znajdziecie ją w naszym artykule.

W Łodzi działa obecnie kilkanaście jadłodzielni. Społeczne lodówki można uzupełniać przez cały rok, ale szczególnie ważne jest to w okresie Bożego Narodzenia. Wiele osób nie może bowiem sobie pozwolić na przygotowanie świątecznych posiłków. Tymczasem w wielu domach lodówki pełne są potraw, których nie zjedzono w czasie Świąt. Wyrzucanie pokarmów byłoby zwyczajnym marnotrawstwem. Na Facebooku Foodsharing Łódź zachęca się wiec wszystkich do podzielenia się żywnością - na specjalnej mapce zaznaczono lokalizację wszystkich społecznych lodówek. Jedzenie, które tam zaniesiemy, trafi później na stoły potrzebujących.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Adresy jadłodzielni w Łodzi - uzupełnijcie społeczne lodówki po Świętach!

Okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem jest szczególnie trudny dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej. Dzieląc się pokarmami nie tylko zapewnimy im pomoc, ale też nie dopuścimy do sytuacji, w której marnuje się to, co zostało nam po Świętach. Lokalizacje wszystkich społecznych lodówek znajdziecie na poniższej mapce przygotowanej przez Foodsharing Łódź.

Źródło: Łódzkie jadłodzielnie czekają na pokarmy ze Świąt - zobaczcie MAPĘ LODÓWEK SPOŁECZNYCH