Inwazja Klaunów w Warszawie

i

Autor: Dom Kultury Praga

Inwazja Klaunów na Pradze Północ! Przed nami wielkie święto nowego cyrku

2021-06-08 15:09

Żonglowanie, akrobacje, muzyka, a przede wszystkim odrobina magii. 12.06 na Pradze Północ rusza festiwal Inwazja Klaunów, czyli wielkie święto sztuki cyrkowej. W planach są bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncert oraz spektakl finałowy. Wszystko po to, by zarażać miłością do nowego cyrku.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Inwazja Klaunów na Pradze Północ!

Festiwal Inwazja Klaunów - przez dwa czerwcowe tygodnie, od 12 do 26.06, dzielnicą rządzić będą cyrkowi artyści, którzy w swoich przedstawieniach odnosić się będą do przeżyć związanych z pandemią. Do swojego magicznego świata zaproszą wszystkich chętnych.

Baśń o targach sztuki magii i ściemy, zlocie cyrkowców, kuglarzy, magików, którzy zlatują się z całego świata i debiutują, co dalej ze sztuką, ze sztuką cyrkową i tworzą Akademię Magii i Ściemy, taki odpowiednik Hogwartu, dla dorosłych, ale i dla dzieci zmęczonych lekcjami online - mówi dyrektor artystyczny festiwalu, dramaturg i reżyser Michał Walczak.

Uczestnicy festiwalu Inwazja Klaunów zobaczą koncert z udziałem m.in Czesława Mozila. Tajniki klaunady czy akrobatyki, będą zaś mogli poznawać w weekendy, na warsztatach dla dzieci i dorosłych.

Cyrk, przez swoją zmysłowość, fizyczność, rodzaj bliskości przyrody, może jest jakąś formą szczepionki na to, co dzieje się za oknem. Wierzymy że klauni to jest coś, co może nas przywrócić do życia - dodaje Walczak.

Wielki finał Inwazji Klaunów 26 czerwca

Na 26 czerwca zaplanowano wielki finał festiwalu Inwazja Klaunów. Będzie to spektakl z udziałem największych cyrkowych gwiazd. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a szczegóły można znaleźć na FB wydarzenia.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Inwazja Klaunów na Pradze Północ! Przed nami wielkie święto nowego cyrku