Stadion Narodowy

i

Autor: Fot. Michał Ciemniewski Stadion Narodowy

SZPITAL NARODOWY - ile kosztowało działanie ośrodka? Kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

2021-06-08 12:58

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie aktualnie nie przyjmuje nowych pacjentów. Placówka na stadionie działała przez około 8 miesięcy - od października 2020 roku, niemal do końca maja 2021. Jaki był koszt jej pracy? Kwota jest gigantyczna!

Szpital Narodowy, jak nazwano covidowy tymczasowy szpital zorganizowany na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, był największą tego typu jednostką w Polsce. Powołano ją w październiku 2020 roku. Miała przyjmować osoby zakażone koronawirusem i chore na COVID-19. Wraz z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w kraju, zadecydowano o stopniowym wygaszaniu szpitali tymczasowych. 19 maja poinformowano, że działanie szpitala narodowego w Warszawie zostanie zawieszona. Ostatni pacjent opuścił to miejsce 23 maja i od tego czasu placówka nie funkcjonuje. Wiele osób może sobie zadawać pytanie, ile kosztowało działanie szpitala na Narodowym. Okazuje się, że na ten cel wydano kilkadziesiąt milionów złotych!

Policyjny dron w akcji w pow. strzyżowskim
Sonda
Czy budowa szpitali polowych w Polsce to dobry pomysł?

Szpital na Narodowym - na jednostkę wydano gigantyczne pieniądze

Ile kosztował Szpital Narodowy? Cenę za funkcjonowanie placówki leczniczej obliczyli dziennikarze serwisu Wirtualna Polska. Wyliczenia dotyczą okresu od października 2020 do marca 2021. Trzeba przyznać, że kwoty przyprawiają o zawrót głowy. Łączny koszt funkcjonowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym przez pół roku wyniósł ponad 54 miliony złotych. Dokładnie 54 433 385 zł. Z dalszych ustaleń serwisu wynika, że największą kwotę pochłonęły wydatki na usługi zewnętrznych firm - 28 milionów złotych, z czego 9 milionów wydano na samo sprzątanie. Gigantyczne pieniądze przeznaczono też na wynagrodzenia - ponad 19 milionów złotych.

Przeczytaj też: ATAKI WRON W WARSZAWIE - wytłumaczenie zjawiska jest proste!

Obecnie Szpital Narodowy nie przyjmuje pacjentów. Nie znaczy to jednak, że został zlikwidowany. Na miejscu pozostała infrastruktura. Ma to umożliwić ponowne uruchomienie szpitala tymczasowego, gdyby zaszła taka potrzeba. Utrzymanie i konserwacja sprzętu również musi generować koszty.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: SZPITAL NARODOWY - ile kosztowało działanie ośrodka? Kwoty przyprawiają o zawrót głowy!