Holandia: króliki w przydomowym ogródku wykopały zwłoki

i

Autor: Pexels

Holandia: króliki w przydomowym ogródku wykopały zwłoki

2022-08-18 13:51

Różne rzeczy można znaleźć w przydomowym ogródku, ale takiej kryminalnej historii nie życzymy nikomu.

Miasteczko Amersfoort jest naprawdę piękne. Założono je w XI wieku i do dziś zachowało wiele zabytków. Spacer po rynku, w cieniu średniowiecznych murów to wycieczka w przeszłość ale nie brakuje tu także sztuki nowoczesnej i awangardowej. Wśród atrakcji jest także Dom Mondriana, gdzie poznać można twórczość i życie wybitnego artysty związanego z tym miastem: Pieta Mondriana.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Atrakcji, o której chcemy Wam opowiedzieć, raczej nie będzie nikt udostępniał. Zresztą samo określenie znaleziska w ten sposób należy wziąć w cudzysłów. Lokalne media doniosły o tym jak króliki jednej z lokalnych rodzin podczas codziennych wycieczek po ogrodzie odkopały ludzkie kości.

Według informacji policji szczątki mogą pochodzić z okresu dwóch ostatnich dekad XIX wieku. Odkopano między innymi kompletną czaszkę z dołączoną żuchwą. Co ciekawe, policja zaznaczyła, że w zębach nie było plomb. Dopuszczenie do powszechnego użytku tego sposobu leczenia ubytków zębów miało miejsce w 1895 roku, kiedy Greene Vardiman Black stworzył skuteczny i bezpieczny wypełniacz.

Policja aktualnie prowadzi śledztwo i oględziny miejsca znaleziska, wraz z badaniem samych zwłok. Jak podają lokalne media na terenie ogródka wykopano szczątki 3 osób. Współczujemy właścicielom, bo raczej nie będą mogli cieszyć się letnimi pracami na ulubionym kawałku przydomowej zieleni.