Gmail

i

Autor: Google / Canva

Google

Gmail z długo wyczekiwana funkcją? Google zadba o czystość w waszej skrzynce mailowej

2024-04-16 10:11

Jestem niemalże pewny, że większość z nas używa skrzynki mailowej Google, a jeszcze więcej z nas posiada zarejestrowane na niej konto. Teraz Gmail najprawdopodobniej doczeka się długo wyczekiwanej funkcji, która może przyciągnąć do siebie jeszcze więcej użytkowników.

Gmail utrzyma porządek na waszej skrzynce mailowej

Według doniesień Google pracuje nad nowym sposobem, który pomoże użytkownikom uporządkować swoje zaśmiecone konta Gmail na urządzeniach mobilnych. Jak podaje AssembleDebug, do menu paska bocznego aplikacji zostanie dodana sekcja „Zarządzaj subskrypcjami”, zawierająca wszystkie otrzymywane biuletyny i promocje. Kliknięcie tej opcji powoduje przejście do strony „Subskrypcje”, zawierającej wszystkie listy mailingowe, które aktualnie subskrybujesz.

Czytaj też: Pixel 9 uratuje wam życie w sytuacjach kryzysowych. Google planuje rewolucje

Nie wiadomo dokładnie, co mogą obejmować te kryteria, jednak najprawdopodobniej będziemy mogli wyróżnić grupy „mniej niż 10”, „od 10 do 20” lub więcej niż 20 e-maili w danym okresie. Obok wpisów będzie widoczne logo listy mailingowej z przyciskiem rezygnacji. Więc co trzy miesiące będziesz mógł sprawdzić, kto wysyła do ciebie najwięcej biuletynów. Przynajmniej taki jest zamysł, ale bez oficjalnego potwierdzenia trudno powiedzieć, czy na pewno Google wprowadzi tę funkcję.

Kilku użytkowników Reddita twierdzi, że natknęło się na opcję "Zarządzaj subskrypcją" na swoich kontach Gmail. Tłumaczą oni napotkanie niebieskiego okno z informacją o danej sekcji, ale po kliknięcie w nie, strona jest całkowicie pusta.

PiunikaWeb teoretyzuje, że być może Google „przypadkowo włączył” tę funkcję na swoich serwerach, ale nie opublikował prawidłowo łatki. Wszystko wskazuje jednak na to, że Google może być gotowe do premiery nowej funkcji. Zarządzanie subskrypcjami będzie mile widzianym dodatkiem.

7 najlepszych urządzeń GOOGLE HOME do twojego inteligentnego domu w 2024 r.

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?
Źródło: Gmail z długo wyczekiwana funkcją? Google zadba o czystość w waszej skrzynce mailowej