Śnieg Poznań / marzec 2021

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Śnieg Poznań / marzec 2021

Fatalne warunki do jazdy! Lokalnie może być ślisko, opady śniegu, deszczu i mgła!

2021-03-21 8:29

Lokalnie na drogach może być ślisko, a w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają opady śniegu, deszczu i mgła – ostrzegła w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach krajowych pracuje 191 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

GDDKiA poinformowała w niedzielę rano, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają warunki atmosferyczne. Lokalnie może być ślisko w województwie warmińsko-mazurskim na dk 65 (odc. Prostki – Gołdap), dk 16 (odc. Orzysz – do granicy z woj. podlaskim), dk 63 (odc. Orzysz – Turowo Duże) i dk 58 (odc. Ruciane Nida – Świdry). Lokalnie ślisko może być także w województwie podlaskim na dk 8/S61 (odc. Augustów - Budzisko).

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Deszcz pada natomiast w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i lubuskim. Mgła występuje zaś w Małopolsce.

Akcja "Daj włos" w Starachowicach

podała GDDKiA.

W związku z warunkami na drogach GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.

Dodała, że w dzień jedynie na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami opady: na północy i zachodzie deszczu i deszczu ze śniegiem, poza tym opady śniegu i śniegiem z deszczem. Lokalnie możliwe opady marznące. W Sudetach i Kotlinie Kłodzkiej opady śniegu okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 4 cm na przeważającym obszarze kraju, do 5 cm na południu i do 9 cm na południu Dolnego Śląska.

QUIZ Najsławniejsi Polacy w historii. Wstyd ich nie znać

Pytanie 1 z 15
Z którym z tych bokserów nigdy nie zmierzył się Andrzej Gołota?

Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich, około 3-5 st. C na przeważającym obszarze, do 7 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 55 km/h, w górach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne

Źródło: FATALNE WARUNKI do jazdy! Lokalnie może być ślisko, opady śniegu, deszczu i mgła!