Adam Niedzielski

i

Autor: K. MAJ/KPRM Adam Niedzielski

Europejski Certyfikat Covidowy: Polacy pobierają go na potęgę!

2021-07-02 21:10

Ogromne zainteresowanie unijnym certyfikatem covidowym. W ciągu kilku dni pobrano ponad milion takich dokumentów, a te liczby cały czas rosną - mówi Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. - Dzięki certyfikatowi Polakom jest po prostu łatwiej wyjeżdżać - dodaje szef resortu zdrowia. Więcej w naszym artykule.

Posiadanie certyfikatu upoważnia nas do swobodnego przekraczania granic bez dodatkowych testów czy kwarantanny. W programie biorą udział wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein. Większość najpopularniejszych miejsc na wakacje 2021 dla Polaków to strefy w UE, które od 1 lipca weszły w system Unijnego Certyfikatu Covid. Różnicą pomiędzy tymi krajami jest wiek, który zwalnia dziecko z posiadania takiego dokumentu. W większości krajów zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu są dzieci do lat 12.

Miley Cyrus to królowa coverów

Unijny Certyfikat COVID - gdzie pobrać?

Unijny Certyfikat COVID Polacy, którzy zaszczepili się dwiema dawkami szczepionki, znajdą w swojej aplikacji mObywatel. Dotyczy to również ozdrowieńców - certyfikat w ich przypadku ważny będzie od 11 dnia od uzyskania pozytywnego testu PCR do 180 dni po upływie tej daty. Aby pobrać UCC, należy zaktualizować aplikację mObywatel do najnowszej wersji.

Źródło: Europejski Certyfikat Covidowy: Polacy pobierają go na potęgę!