Mateusz Morawiecki

i

Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS Nowy Ład. Morawiecki zapowiada "Nowe 500 Plus". Nawet 12 tys. zł dla rodzin

E-skierowanie na szczepienie: od kiedy szczepienia dla wszystkich? Jak się zapisać?

2021-04-19 10:49

E-skierowanie na szczepienie dla KAŻDEGO! Od kiedy szczepienia dla wszystkich? Jak się zapisać? Do 10 maja każda osoba powyżej osiemnastego roku życia dostanie e-skierowanie na szczepienie, zapowiada premier. Zdaniem Mateusza Morawieckiego wszyscy chętni przyjmą preparat do sierpnia.

Szef rządu wystąpił w Legnicy podczas otwarcia jednego z 16 w kraju masowych punktów szczepień

- To jet ten moment, w którym możemy powiedzieć, że chcemy przejść do kontrofensywy. Do tej pory broniliśmy się cały czas przed tą ponurą zarazą, dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani żeby móc wykorzystać tę infrastrukturę do szczepień, która została stworzona - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier Mateusz Morawiecki zdradził, że do 10 maja rząd chce, aby każdy powyżej 18. roku życia otrzymał e-skierowanie i zapisał się na szczepienie tak, żeby najpóźniej do sierpnia mógł zostać zaszczepiony. Czy ten scenariusz jest możliwy?

Tak zmienia się obwodnica Gocławia

E-skierowanie na szczepienie: od kiedy szczepienia dla wszystkich?

19 kwietnia w Polsce działało już ok. 6500 punktów szczepień. Razem z nowo powstałymi będzie ich prawie 7 tys. na terenie całego kraju! We wtorek 20 kwietnia poznamy harmonogram zapisów kolejnych grup na szczepienia.

Źródło: E-skierowanie na szczepienie: od kiedy szczepienia dla wszystkich? Jak się zapisać?