Dziki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Trzeba było odwołać zwiedzających

i

Autor: Facebook/ Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Dziki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Trzeba było odwołać zwiedzających

Dziki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Trzeba było odwołać zwiedzających

2021-04-14 19:26

Pracowników Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po przyjściu do pracy spotkała dziś niespodzianka. Okazało się, że na terenie ogrodów pojawili się nieproszeni goście i postanowili... przekopać kilka grządek. Chodzi o dziki. Ze względów bezpieczeństwa muzeum zostało zamknięte dla zwiedzających. Kiedy znów będzie można je odwiedzić?

- Drodzy Goście, dziś (14 kwietnia 2021 r.) park wilanowski jest zamknięty dla zwiedzających. Rodzina dzików weszła do ogrodów otaczających pałac i od rana – z pomocą specjalistów – staramy się wyprowadzić je bezpiecznie poza teren parku. Taka operacja trwa, ze względu na możliwości ludzi i potrzeby zwierząt - czytamy na stronie muzeum.

Czytaj także: Mały koziołek błąka się po warszawskim osiedlu. "Przyznać się, komu uciekł?" [ZDJĘCIA]

Zwiedzający przyjęli te wiadomość z uśmiechem, a pod postem posypało się mnóstwo żartobliwych komentarzy. I błyskawiczne odpowiedzi pracowników muzeum, którzy nie kryli niezadowolenia z wizyty. - Świnki przyszły pomoc w przekopaniu ogrodu - pisze internautka. - dziękujemy bardzo za taką „pomoc” - zareagowali pracownicy muzeum. - A to prosiaki niedobre - czytamy w komentarzach. - nie ukrywamy, że wolelibyśmy, żeby nas nie odwiedzały - odpowiedzieli pracownicy.

Możliwe, że niespodziewanych gości już udało się wyprosić z muzeum, bo pracownicy zapowiadają, że w czwartek placówka znów będzie otwarta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Opole. King is back ! Do ZOO wrócił król zwierząt !
Źródło: Dziki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Trzeba było odwołać zwiedzających