głosowanie

i

Autor: PAP/EPA

Dzięki niemu przegłosowali Lex TVN. Znajoma posła UJAWNIA SMS sprzed paru miesięcy. Co na to Kaczyński?

2021-08-12 7:57

Poseł Jarosław Sachajko z Kukiz '15, podczas środowych wydarzeń w Sejmie zasłynął... przez pomyłkę. To on był jednym z dwóch posłów, którzy - jak twierdzili - pomylili się podczas głosowania nad odroczeniem wczorajszego posiedzenia. Szkolna znajoma posła ujawniła w social media SMS-a, którego otrzymała od niego 10 miesięcy temu...

Poseł Jarosław Sachajko jest jednym z parlamentarzystów spoza PiS, dzięki którym udało się uchwalić kontrowersyjne Lex TVN, czyli nowelizację Ustawy o Radiofonii i Telewizji, która według wielu, wymierzona jest w tę właśnie stację. Jak przysłużył się rządzącej partii?

Był on jednym z dwóch posłów Kukiz'15, który - jak to później z rozbrajającą szczerością tłumaczył dziennikarzom - pomylili się podczas głosowania za odroczeniem posiedzenia Sejmu. Dzięki temu, podczas zarządzonej przez marszałek Witek reasumpcji głosowania, udało się odrzucić ten wniosek. Jak twierdzą niektórzy komentatorzy, była to celowa zagrywka posłów Pawła Kukiza, obliczona na to, by wytargować jak najwięcej od Jarosława Kaczyńskiego.

- Pomyliliśmy się w głosowaniu nad odroczeniem - przyznał w rozmowie z dziennikarzami. - Przepraszamy, ale czy ktoś przez to umarł?

Krótko po tym "występie", głos w mediach społecznościowych zabrała szkolna koleżanka posła Sachajko, która... pracuje w TVN.

"Ups,pomyliłam się i upubliczniłam naszą prywatną rozmowę, no ale sam wiesz, pomylić się nie można? Mój szkolny kolego odpowiedz sobie dzisiaj na pytanie z tego mema, którego mi rok temu wysłałeś. Za pomyłkę oczywiście przepraszam, tak szczerze jak Ty " - napisała na Facebooku Barbara Mazurek.

Co takiego Sachajko wysłał swojej znajomej?

Poniżej treść mema. Dziś zapewne, pan poseł zna już odpowiedź na pytanie w nim zadane...

Grób rodziców Trzaskowskiego został okradziony?
Źródło: Dzięki niemu przegłosowali Lex TVN. Znajoma posła UJAWNIA SMS sprzed paru miesięcy. Co na to Kaczyński?