Zaglądamy na budowę drugiej linii metra. Budowniczy testują panele na ścianach i suficie

i

Autor: fot. Metro Warszawskie

Zaglądamy na budowę drugiej linii metra - budowniczy testują panele na ścianach i suficie

2021-06-07 14:15

Budowniczy montują schody ruchome i windy oraz układają posadzki. Prace na dwóch nowych stacjach metra na Bemowie są coraz bardziej zaawansowane. Teraz czas na testowanie paneli na ścianach i suficie.

Strajk pielęgniarek w Warszawie

Zaglądamy na budowę drugiej linii metra

Druga linia metra w Warszawie - nowe stacje zachodniego odcinka nabierają blasku. Na sufitach przystanków Ulrychów i Bemowo pojawiły się tak zwane "próbne panele" - będą tam kilka dni i pozwolą wyobrazić sobie przyszły wygląd stacji. - Taki zabieg ma na celu dokładne sprawdzenie materiałów zaproponowanych przez projektanta. Ocenę koloru, faktury, trwałości elementów. Ściany zatorowe pokryte zostaną blachą kortenowską na Bemowie i patynowanej miedzi na Ulrychowie - mówi Maciej Czerski z Metra Warszawskiego.

Czytaj także: Koniec stref buforowych w autobusach, tramwajach i metrze od 7.06 - zostają inne obostrzenia

Obie stacje drugiej linii metra zyskają szklane, podświetlane słupy przy wyjściach z peronów. Prace są zaawansowane. - Oprócz paneli, na stacjach montowane są schody ruchome i wyposażenie szybów windowych. Układane są kolejne metry posadzek na poziomie antresoli i peronu. Niemal gotowe są już słupy peronowe. Przybywa też tras kablowych na ścianie zatorowej stacji i w tunelach - dodaje Czerski.

Budowany teraz bemowski odcinek jest najkrótszym na drugiej linii. Ma dwa i pół kilometra i składa się ze stacji Ulrychów, wzdłuż Górczewskiej oraz Bemowo, przy ratuszu. Mają być gotowe w połowie przyszłego roku.​

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zaglądamy na budowę drugiej linii metra - budowniczy testują panele na ścianach i suficie