Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów

i

Autor: Pixabay Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów

Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów

2021-12-10 18:30

Od stycznia dodatkowe pieniądze dla najbiedniejszych mieszkańców stolicy! Tzw. pomoc osłonowa ma wesprzeć warszawiaków w związku z nowym systemem poboru opłat za śmieci. Będą mogły z niej skorzystać osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe, a ich dochód nie przekracza 1940 zł netto miesięcznie.

Pomoc osłonowa dla warszawiaków

Dodatkowe pieniądze dla najbiedniejszych mieszkańców stolicy już od stycznia! Miasto wprowadza tzw. pomoc osłonową, która ma wesprzeć warszawiaków w związku z nowym systemem poboru opłat za śmieci. Jak mówi Monika Beuth-Lutyk ze stołecznego ratusza - ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe, a ich dochód nie przekracza 1940 zł netto miesięcznie.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

- To dotyczy głównie osób starszych, które np. mieszkają w większym metrażu. Te opłaty w związku z tym za odbiór odpadów będą w ich przypadku zgodnie z metrażem wyższe. Takie osoby mogą składać wnioski do swoich dzielnicowych ośrodków pomocy społecznej - tłumaczy Monika Beuth-Lutyk.

Pomoc osłonowa - jak ją uzyskać?

Miasto przygotuje dla mieszkańców specjalne formularze.

- Ośrodki pomocy społecznej będą do tego przygotowane. Za wszystko w naszym mieście odpowiada Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, także tutaj będzie do wypełnienia odpowiedni wniosek - dodaje Monika Beuth-Lutyk.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"

Wsparcie będzie wynosić minimum 50 proc. ponoszonych miesięcznych kosztów opłat za odpady komunalne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów