Do kiedy jest ważna legitymacja studencka? Uniwersytet Warszawski wydłuża termin!

2021-01-27 20:17 STAN
Do kiedy jest ważna legitymacja studencka?
Autor: uw.edu.pl Do kiedy jest ważna legitymacja studencka?

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie wrócą na uczelnie w tym roku akademickim. W związku z tym rektor zadecydował o przedłużeniu ważności legitymacji studenckich. Chodzi o elektryczną wersję dokumentu. Jak ją pobrać? Do kiedy jest ważna tradycyjna legitymacja studencka?

Studenci UW w służbie medykom

Do kiedy jest ważna legitymacja studencka?

Legitymacja studencka zwykle jest ważna przez jeden semestr. Jednak na podstawie ustawy z 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r., poz. 695, art. 63, ust. 4.) legitymacje studenckie są ważne bez konieczności potwierdzania ich ważności w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po zakończeniu tego okresu.

Czytaj także: Studenci pomogą niewidomym. Tworzą drukarkę, która zapisze notatki w alfabecie Braille'a!

Czy trzeba przedłużyć legitymację w dziekanacie?

19 października 2020 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W czasie ograniczenia, o którym mowa w rozporządzeniu i 60 dni po jego zniesieniu legitymacje studenckie, legitymacje doktorantów i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostają ważne. Nie ma więc potrzeby przyjeżdżania na uczelnię, by je przedłużyć.

Czytaj także: Dzięki tej aplikacji nie zgubisz ulubionych przepisów. Stworzyli ją studenci Politechniki Warszawskiej!

Elektroniczna Legitymacja Studencka

Od lutego 2020 roku studenci UW mają możliwość zamawiania mLegitymacji studenckiej. To mobilna wersja dokumentu potwierdzająca status studenta i uprawniająca do korzystania z ustawowych ulg. Jej uruchomienie jest możliwe dzięki aplikacji mObywatel. Po zintegrowaniu tego systemu z aplikacją Mobilny USOS i połączeniu go z systemem uniwersyteckim możliwe jest instalowanie przez studentów UW mLegitymacji studenckiej na urządzeniu mobilnym.

Zamówienie, przedłużenie ważności albo unieważnienie mLegitymacji studenckiej możliwe jest za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS oraz serwisu USOSweb.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!