Czym słodzić zamiast cukru? Tymi produktami możecie go zastąpić

2022-07-29 14:56

Pod koniec lipca znalezienie cukru na sklepowych pułkach graniczyło z cudem. Nic więc dziwnego, że ludzie zaczęli szukać produktów, którymi można go zastąpić. Kilka pomysłów na to, czym słodzić, znajdziecie w naszej galerii.

Cukier w Polsce pod koniec lipca stał się prawdziwym towarem luksusowym! Sklepowe półki, dotąd pełne paczek z białymi kryształkami, zaczęły świecić pustkami. Okazję zwietrzyli producenci, przez co ceny cukru poszybowały w górę! Rząd zapewnia, że produkcja odbywa się bez przeszkód i na pewno nie zabraknie cukru dla mieszkańców i mieszkanek kraju, zaś obecne problemy są tylko przejściowe. Pozostaje nam więc czekać, ale przecież czymś słodzić trzeba! Na szczęście sklepy oferują wiele produktów, które można potraktować jak zamiennik cukru. Kilka z nich zebraliśmy w naszej galerii. Sprawdźcie, co zamiast cukru sprawdzi się w waszej kuchni.

W Polsce brakuje cukru. A jak jest w Niemczech?
Listen to "Dlaczego cukier to "biała śmierć"? Rozmowa z Dietetyk od Cukrzycy - Katarzyną Szybiak" on Spreaker. Źródło: Czym słodzić zamiast cukru? Tymi produktami możecie go zastąpić