Najtwardsza polska żołnierka

i

Autor: DARIUSZ DUTKIEWICZ/SUPER EXPRESS Najtwardsza polska żołnierka

Czy będzie bielizna dla żołnierek? Pierwsze kraje w Europie ją wprowadzają, Co z Polską?

2021-04-30 9:45

Czy w wojsku szykuje się "bieliznowa rewolucja"? Szwajcaria po raz pierwszy pozwoli kobietom w wojsku na noszenie damskiej bielizny. W tym celu przygotuje jej specjalne modele. W Polsce na razie takich zmian się nie planuje. Oznacza to, iż nawet żołnierki dostają męską bieliznę - są jednak różne wymiary.

Obecnie wszyscy żołnierze w Szwajcarii, niezależnie od płci mieli dostarczaną bieliznę męską. Do wyboru był tylko rozmiar, tak aby każdy mógł wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie. Co jednak z paniami? Jak mówili przedstawiciele szwajcarskiej armii, damska bielizna w wojsku ma zachęcić panie aby te wstąpiły do regularnej służby. Ma to spowodować, iż kobiety w mundurze będą się czuć bardziej komfortowo. Wojsko zapewni dwa różne komplety damskiej bielizny - na cieplejsze i chłodniejsze miesiące. Faza testowa już się rozpoczęła.

Szwajcaria to jeden z pierwszych krajów, które zdecydowało się na taki krok. Co jednak z innymi Państwami? Czy także w Polsce armia wprowadzi bieliznę dla żołnierek?

- Obowiązujące normy nie przewidują wydawania bielizny damskiej przeznaczonej dla żołnierzy – kobiet. Obecna gama rozmiarowa bielizny pozwala na jej odpowiednie dopasowanie i użytkowanie, zarówno przez żołnierzy mężczyzn, jak i kobiety, dlatego też aktualnie nie rozważamy zmiany uregulowań w tym zakresie - informuje nas Wydział Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Bezpieczna majówka 2021

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków

Obecnie w szwajcarskiej armii kobiety stanowią 1 procent wszystkich żołnierzy. Jak zapowiadają władze Szwajcarii, do 2030 roku kobiety w szwajcarskim wojsku stanowić będą 10 procent.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Czy będzie bielizna dla żołnierek? Pierwsze kraje w Europie ją wprowadzają, Co z Polską?