Mateusz Morawiecki. Konferencja

i

Autor: TWITTER Mateusz Morawiecki. Konferencja

Czarne strefy - co to takiego? To one zastąpią narodową kwarantannę?

2020-11-12 12:31

Sytuacja pandemiczna w Polsce wciąż nie ulega poprawie. Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się, a codziennie notujemy już ponad 20 tysięcy przypadków. Wciąż pogarszająca się pogoda i uczestnictwo w nielegalnych zgromadzeniach sprzyjać mogą rozwojowi chorób. Rząd rozważa wprowadzenie narodowej kwarantanny. Może się to wydarzyć nawet od 14 listopada! Inną alternatywą są 'czarne strefy'. Co to takiego?

Spis treści

  1. Czarna strefa - co to takiego? To one zastąpią narodową kwarantannę?
  2. Kwarantanna narodowa - co to takiego?

Czarna strefa - co to takiego? To one zastąpią narodową kwarantannę? Pomysł wprowadzenia narodowej kwarantanny nie spotkał się z przychylnością Polaków. Być może rząd zadecyduje się wprowadzić ograniczenia tylko w niektórych województwach. Mowa oczywiście o tych, gdzie liczba przypadków zachorowań w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła. Czy byłoby to jednak wystarczająco skuteczne?

Czarna strefa - co to takiego? To one zastąpią narodową kwarantannę?

Czarne strefy zostałyby wprowadzone w niektórych częściach kraju, gdzie sytuacja jest dramatyczna. Obostrzenia zbliżone byłyby do planowanego lockdownu. Czego możemy się spodziewać?

  • Godziny policyjnej
  • Zakazu przemieszczania do innych miast
  • Zakazu opuszczania domu w innych celach niż praca, spacer z psem, zakupy

Kwarantanna narodowa - co to takiego?

Kwarantanna Narodowa będzie ograniczeniami, które mają pomóc w zwalczaniu epidemii. Inna jej nazwa to Lockdown. Jakie nakazy i zakazy zostaną wprowadzone? Spodziewać możemy się, że będą to godzina policyjna w Polsce i zamknięcie sklepów po godzinie 19.00. Być może czeka nas też zakaz przemieszczania w innych celach niż praca lub spacer z psem. Polacy nie będą mogli spotykać się z nikim, kto nie jest ich domownikiem. Zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Sonda
Co zrobisz, gdy skończy się narodowa kwarantanna?
Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!
Źródło: Czarne strefy - co to takiego? To one zastąpią narodową kwarantannę?