Cyberpunk 2077: kolejne problemy CD PROJEKT RED. Firma zostanie pozwana za fałszywe reklamy

i

Autor: screen: https://youtu.be/LembwKDo1Dk

Cyberpunk 2077: kolejne problemy CD PROJEKT RED. Firma zostanie pozwana za fałszywe reklamy

2020-12-29 11:30

Cyberpunk 2077 można uznać za jedną z najlepiej wypromowanych gier, która okazała się jednak wielkim niewypałem 2020 roku. Okazuje się, że to nie koniec problemów firmy CD PROJEKT RED. Firma ma zostać pozwana przez inwestorów.

Cyberpunk 2077 to gra na którą czekano latami, a gdy w końcu się ukazała na rynku, to ciężko powiedzieć, czy teraz trzeba się śmiać czy płakać? Mówiąc najdelikatniej, na konsole Xbox i PS4 gra posiada bardzo dużo błędów, które uniemożliwiają dobrą rozgrywkę. Ludzie zwracają grę i wyrażają swoje niezadowolenie w sieci, jednak to nie koniec problemów CD PROJEKT RED, ponieważ firma została pozwana w USA! 

Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry

Cyberpunk 2077 - CD PROJEKT RED pozwane w USA! Spółka zapowiada obronę

Dwie kancelarie z USA poinformowały o złożeniu pozwów zbiorowych przeciwko CD Projekt RED. Prawnicy w imieniu inwestorów mają zarzucać firmie publikowanie przed premierą Cyberpunk 2077 fałszywych lub wprowadzających w błąd komunikatów o powstającej grze. 

Chodzi głównie o to, że przed premierą ceny akcji zostały mocno podwyższone, by po wybuchu całej afery poszybować w dół. CD PROJEKT RED oczywiście odniosło się do medialnych doniesień, zapewniając, że będzie aktywnie się bronić.

Mimo błędów, Cyberpunk 2077 sprzedaje się bardzo dobrze!

Jak wynika ze statystyk sprzedaży, Cyberpunk 2077 sprzedaje się całkiem nieźle, a ilość kupionych egzemplarzy to prawie 14 milionów na całym świecie. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że są to także egzemplarze cyfrowe. Jak informowali twórcy, pierwsze 8 milionów egzemplarzy zostało sprzedanych w przedsprzedaży.