Zbombardowany teatr w Mariupolu

i

Autor: PAP/VROU Zbombardowany teatr w Mariupolu

CUD w Mariupolu. Spod ruin zbombardowanego teatru wychodzą ocaleni ludzie!

2022-03-17 10:18

W środę wojska rosyjskie zrzuciły bombę na teatr w Mariupolu. Pierwsze sygnały mówiły nawet o setkach ofiar. Najnowsze informacje potwierdzają jednak, że schron pod teatrem przetrwał. Spod ruin budynku zaczęto ewakuować ludzi, którzy przeżyli nalot.

To cud - cywile ukrywający się w piwnicy Teatru Dramatycznego w Mariupolu przeżyli nalot. Teraz są ewakuowani spod ruin - napisał w mediach społecznościowych llia Ponomarenko dziennikarz Kyiv Independent.

Kolejki pod TAURON Areną, gdzie działa punkt obsługi uchodźców

Informacje te potwierdził również członek ukraińskiego parlamentu Siergiej Taruta.

Po tragicznej nocy, dziś rano, 22. dnia wojny wreszcie dobre wieści z Mariupola. Ludzie przetrwali bombardowanie w teatrze. Żyją, a gruzy zaczęto usuwać - napisał na swoim profilu na Facebooku Taruta.

Wojska rosyjskie zrzuciły bombę na teatr w Mariupolu w środę, 16 marca. Budynek miał zapewniać schronienie dla tysiąca cywilów, głównie kobiet i dzieci. Zdjęcia satelitarne opublikowane przez Maxar pokazały napis "dzieci", który znalazł się przed i za budynkiem teatru. Pomimo tego wojska rosyjkie go zaatakowały.

Dokładna liczba ofiar wciąż nie jest znana. Ratownicy wciąż starają się dotrzeć do ludzi uwięzionych pod gruzami.

Wojna wkroczyła także do sieci! Jak walczyć z dezinformacją? Co czujemy w obliczu zagrożenia? Włącz podcast i posłuchaj ekspertów!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker. Źródło: CUD w Mariupolu. Spod ruin zbombardowanego teatru wychodzą ocaleni ludzie!