Co warto wiedzieć, zanim zacznie się dietę sokową?

i

Autor: Materiały prasowe

Co warto wiedzieć, zanim zacznie się dietę sokową?

2021-07-06 9:33

Dieta sokowa bez wątpienia jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn. Polega na zastąpieniu codziennego jadłospisu sokami warzywno-owocowymi, co znacząco przyspiesza proces trawienia, poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, a przede wszystkim wpływa na nasze samopoczucie. Co należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na detoks?

Przepracowanie, chaotyczny jadłospis oraz nieregularny sen to tylko niektóre czynniki wpływające na pogorszenie naszego zdrowia i samopoczucia. Szybkie tempo życia sprawia, że jesteśmy przemęczeni i bez energii. Jak możemy wesprzeć organizm dużą dawką witamin i antyoksydantów w krótkim czasie? Z pomocą przychodzi detoks sokowy – idealne rozwiązanie dla dorosłych, którzy chcą przejść na zdrowszy tryb życia w naturalny i bezpieczny sposób. Warto spróbować tym bardziej, że pogoda za oknem zachęca do zmian. Wakacyjna aura może okazać się najlepszym czasem, aby zmodyfikować swoje przyzwyczajenia na dobre.

Wywiadówka: Mery Spolsky

#DietaSokowa

Warzywa i owoce powinny stanowić podstawę codziennej diety, a warzywno-owocowe napoje z łatwością zastąpią codzienne posiłki, jednocześnie w pełni zaspokajając potrzeby żywieniowe organizmu. Detoks sokowy to dobry początek, aby zmienić styl odżywiania i pożegnać złe nawyki żywieniowe. Co ciekawe, wystarczy zaledwie siedem dni kuracji, podczas których dostarczymy organizmowi skoncentrowanego serum substancji bioaktywnych. Dieta sokowa oczyszcza z toksyn, jest bogata w składniki mineralne i witaminy, dobrze nawadnia organizm, a także pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

#DlaKogo?

Detoksu sokowego mogą spróbować dorośli, którzy nie muszą przestrzegać ściśle określonej diety, a jednocześnie chcą zadbać o zdrowie i samopoczucie. Kuracja sokowa pomoże wysmuklić sylwetkę, więc z powodzeniem sięgają po nią sportowcy podczas przygotowań do sezonu. To pyszna i zdrowa propozycja także dla osób, które długo pracują, zwłaszcza przed komputerem, i każdego dnia są narażone na stres. Jak długo można stosować detoks sokowy? Dietetycy zwykle rekomendują kuracje trwające od trzech do siedmiu dni. Należy jednak pamiętać, że przed zastosowaniem wybranego detoksu warto skonsultować się z dietetykiem, który zarekomenduje opcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

#NaszWybór

Detoks sokowy cateringu Maczfit to kuracja składająca się każdego dnia z innego zestawu 6 starannie opracowanych, świeżo wyciskanych soków owocowo-warzywnych. Przeznaczona jest dla osób zdrowych, chcących zmienić swój styl odżywiania na lepszy i w krótkim czasie dostarczyć organizmowi skoncentrowanego serum substancji bioaktywnych, w tym witamin i składników mineralnych. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników soki Maczfit działają wielokierunkowo. Znajdują się w nich smaczne i zdrowe składniki, takie jak: cytryny, jabłka, imbir, ananas, szpinak, ogórek, truskawki i seler naciowy. Bez dodatku cukru, a za to z mnóstwem witamin i dobroczynnych przeciwutleniaczy. Czego można chcieć więcej?

Więcej informacji o detoksie na www.maczfit.pl/soki/