Wysokie ceny paliw

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EPXRESS Ceny paliw. Litr benzyny za ponad 7 zł za litr. Eksperci nie mają wątpliwości! Kiedy tyle zapłacimy?

Ceny paliw biją REKORDY, a rząd tankuje na swojej stacji. Tam benzyna jest znacznie TAŃSZA!

2021-10-20 9:53

Marzysz o tanim tankowaniu? Wybierz się na rządową stację benzynową. Jak zapewnia Centrum Obsługi Administracji Rządowej, może z niej skorzystać każdy obywatel. A ceny są mocno zachęcające!

Ceny paliw na stacjach benzynowych biją rekordy. W wielu miejscach tankujemy już za ponad 6 złotych za litr. Drogie jest LPG - tutaj ceny wynoszą ponad 3 złote. Niestety, ta sytuacja w najbliższym czasie może nie ulec poprawie. Jak przewidują eksperci, ceny paliw mają jeszcze rosnąć. Do końca roku ceny za litr może przekroczyć kolejną granicę. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Ile za litr benzyny do końca roku? Cena ZWALA Z NÓG. Polacy muszą się na nią szykować!

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice

Okazuje się, że w Warszawie można znaleźć stację benzynową, gdzie ceny są dużo niższe. Ta prowadzona jest przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Oferowane tam paliwo znajdziemy w cenie 5,87 zł. Punkt znajduje się przy ul. Powsińskiej. Co więcej, na wspomnianej stacji benzynowej może zatankować każdy! Taką informację przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

Stacja paliw COAR w Warszawie przy ul. Powsińskiej działa na podstawie koncesji na obrót paliwami ciekłymi, wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jest ogólnodostępna - oznacza to, że każdy zainteresowany może przyjechać i zatankować tam swój samochód na tych samych warunkach - czytamy w komunikacie na stronie rządowej.

CIR dodaje również, że pojazdy należące do administracji publicznej "mogą korzystać z usług stacji na zasadach ogólnych – takich samych, jakie obowiązują pozostałych odbiorców". Cena paliwa ustalana jest na podstawie ceny zakupu powiększonej o marżę handlową.

Źródło: Ceny paliw biją REKORDY, a rząd tankuje na swojej stacji. Tam benzyna jest znacznie TAŃSZA!