Lagun

i

Autor: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Był croissant na drzewie, a teraz jest... "Piosenka o lagunie"! Klub Komediowy stworzył kolejny hit! [WIDEO, TEKST]

2021-04-19 17:21

O rogaliku na drzewie w Krakowie pisze już cały świat. Teraz najsłynniejszy polski croissant doczekał się utworu na swoją cześć. Autorem "Piosenki o lagunie" jest niezastąpiony Klub Komediowy, który słynie z wyszukanych utworów na temat bieżących wydarzeń, które wstrząsnęły opinią publiczną.

O tym wydarzeniu będziemy pamiętać jeszcze długo! Zdesperowana mieszkanka Krakowa zobaczyła przez okno dziwne stworzenie. W związku z tym postanowiła wezwać na interwencję inspektorów Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Legenda o krakowskim lagunie

Zdaniem kobiety, zwierzę od dwóch dni nie opuszczało drzewa. - Od dwóch dni siedzi na drzewie naprzeciwko bloku! Ludzie okien nie otwierają, bo się boją, że im to do domu wejdzie! Jest brązowe, siedzi na drzewie i to jest ten lagun! - miała powiedzieć rozhisteryzowana mieszkanka Krakowa do inspektora. Przy pomocy pracowników KTOZ ustalono, że może chodzić o legwana.

Czytaj także: INSTRYBUTOR SONG podbija internet. Klub Komediowy ZNOWU to zrobił! [WIDEO]

Po przyjeździe inspektorów na miejsce i po długich poszukiwaniach "laguna", udało się w końcu odnaleźć niebezpiecznego stwora. Niestety nie udało mu się jednak pomóc.

- Trudno bowiem pomóc czemuś na widok czego prawie zwala nas z nóg… atak śmiechu. Owym tajemniczym lagunem - legwanem okazał się bowiem… croissant, rogalik z ciasta francuskiego - informują inspektorzy.

Światowa sława laguna

I tak wyschnięty rogalik wyrzucony z krakowskiego okna stał się sławny. Rozpisywały się o nim media na całym świecie, m.in. brytyjski portal BBC, francuskie "Le Figaro" czy "Le Parisien". Wieści dotarły też m.in. do Hiszpanii, Rumunii, a nawet do Indii.

W końcu i Polacy postanowili docenić swoje dobro narodowe - laguna. Klub Komediowy, który już wielokrotnie uczcił w swojej twórczości najważniejsze wydarzenia współczesnej historii Polski stworzył pieśń o lagunie. Tym samym krakowska historia została uwieczniona podobnie jak długa reklama Apartu czy akcja z instrybutorem.

Poniżej publikujemy tekst piosenki o lagunie i wideo:

Słowa:

patrzcie ludzie, co za dziwo!

poruszenie w całym bloku Lagun jest to czy pieczywo?

z przodu gad a rogal z boku

słychać pierwszych już obrońców

niech laguna nikt nie ruszy!

wszak to zwierzę koniec końców

sam odpadnie, jak się skruszy

tłum się na laguna gapi,

ludzie się zbierają licznie,

myśl laguna teraz trapi,

wisieć tak - niepolitycznie

tak postali, podumali, bloku cała prominencja,

i laguna odwołali, bo wygasła mu kadencja

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Patrząc realnie - tym razem już 5/10 powinno cię zadowolić

Pytanie 1 z 10
Z jakim regionem Polski nade wszystko powinien się kojarzyć Szczepan Twardoch?
Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20
Źródło: Był croissant na drzewie, a teraz jest... "Piosenka o lagunie"! Klub Komediowy stworzył kolejny hit! [WIDEO, TEKST]