Tęczowa bieżnia na Targówku

i

Autor: bo.um.warszawa.pl Tęczowa bieżnia na Targówku

TĘCZOWA BIEŻNIA na Targówku - wyjątkowy projekt w budżecie obywatelskim 2022. Gdzie głosować?

2021-06-16 12:08

Od 15 do 30 czerwca trwa głosowanie na projekty zgłoszone do warszawskiego budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Wśród 1429 propozycji rozdysponowania pieniędzy od miasta, jedna szczególnie zwraca uwagę. To tęczowa bieżnia na Targówku. Z naszego artykułu dowiecie się, jakie są założenie tego projektu i gdzie można na niego zagłosować.

Tęczowa bieżnia na Targówku - to z projektów zgłoszonych do głosowania nad warszawskim budżetem obywatelskim 2022. W tej edycji zaakceptowano 1429 zgłoszeń. Te, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną zrealizowane przez Miasto. Do wydania jest prawie 95 milionów złotych. Czy część tej kwoty zostanie przeznaczona na stworzenie wyjątkowej tęczowej bieżni lekkoatletycznej przy ulicy Łabiszyńskiej 20a? Trzeba przyznać, że projekt rzuca się w oczy. Barwna bieżnia to zresztą nie jedyne założenie projektu. Pomysłodawcy chcą też naprawienia odwodnienia liniowego oraz zakpienia schowków depozytowych dla biegaczy. Jaki jest koszt projektu i gdzie można na niego zagłosować? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Weterynarze pomogli wilkowi potrąconemu przez samochód

Budżet obywatelski 2022 - gdzie głosować?

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2022 trwa do 30 czerwca. Głos na tęczową bieżnię lub inny projekt można oddać za pośrednictwem strony bo.um.warszawa.pl. Głosować można tylko raz i tylko w jednej dzielnicy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tęczowa bieżnia przy Łabiszyńskiej 20a - co zakłada projekt?

Jak czytamy na stronie budżetu obywatelskiego Warszawy: - Celem projektu jest renowacja bieżni lekkoatletycznej, przy ulicy Łabiszyńskiej 20a poprzez naniesienie nowej wielobarwnej warstwy tartanu. Każdy tor będzie pomalowany innym kolorem tworząc na łukach piękną tęczę. Ponadto zostaną namalowanie linie, naprawione odwodnienie liniowe oraz zakpione zostaną schowki depozytowe dla biegaczy. Autorzy projektu argumentują, że bieżnia przy Łabiszyńskiej 20a jest chętnie użytkowana przez biegaczy. Ponadto korzystanie z bieżni jest bezpłatne. Po latach użytkowania wymaga ona jednak napraw, między innymi wyrównania i uzupełnienia ubytków w tartanowej nawierzchni. Koszt tęczowej bieżni na Targówku to - według informacji na stronie projektu747 000 złotych.

Źródło: TĘCZOWA BIEŻNIA na Targówku - wyjątkowy projekt w budżecie obywatelskim 2022. Gdzie głosować?