Boże Ciało przed wojną i po niej. Jak wyglądały wtedy uroczystości [ZDJĘCIA]

2021-06-03 10:01

Boże Ciało przed wojną i po niej. Jak wyglądały wtedy uroczystości? Święto Bożego Ciała od wielu, wielu lat kojarzy nam się głównie z procesjami, które przechodzą ulicami polskich miast. Tradycja ta kultywowana jest od wielu lat. Także przed wojną oraz kilka i kilkanaście lat po niej polskie ulice tego dnia zapełniały się tłumami wiernych. Zobacz unikatowe zdjęcia na których można zobaczyć jak wyglądały procesje w Polsce prawie sto lat temu i pół wieku temu!

Boże Ciało to potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Każdego roku wypada ona w czwartek. Boże Ciało 2021 przypada 3 czerwca. Warto także zaznaczyć, iż ustawowo jest to wolny dzień od pracy. Charakterystyczną tradycją dla obchodów Bożego Ciała są procesje prowadzone do czterech ołtarzy - to właśnie główny punkt Bożego Ciała. Podczas procesji do czterech ołtarzy przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem.

Boże Ciało to przede wszystkim procesje które przechodzą ulicami polskich miast czy wsi. Od lat gromadzą one tłumy wiernych nie inaczej było pół wieku temu czy niemal sto lat temu. Zobacz w naszej galerii, jak przed wieloma laty wyglądały te uroczystości. Czy bardzo różniły się one od tych dzisiejszych?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: Boże Ciało przed wojną i po niej. Jak wyglądały wtedy uroczystości [ZDJĘCIA]