Biegaj i zwiedzaj

i

Autor: Muzeum Warszawy

Biegaj i zwiedzaj! Niezwykła propozycja Muzeum Warszawy

2021-05-25 13:10

10 tras dla pasjonatów zwiedzania i... biegania. Niezwykły sposób odkrywania tajemnic Warszawy oferuje Muzeum Warszawy w czerwcowe i lipcowe poranki można wziąć udział w biegach z przewodniczką, śladem znanych mieszkanek Warszawy.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Zdrowe odkrywanie miasta, proponuje Muzeum Warszawy. Biorąc udział w projekcie "Biegaj i zwiedzaj" można poznać historię stolicy, poznać ciekawe postaci o których opowie przewodniczka, a przy okazji- trochę się poruszać.

"Spotykamy się zawsze rano, o godzinie 9. Już należy być w stroju w którym będziemy biegać i po prostu ruszamy z panią Joanną i w odpowiednich miejscach będziemy sie zatrzymywać i słuchać je opowieści. A czasami będą to pewnie też historie w biegu"- mówi Anna Szary z działu edukacji muzealnej.

Do wyboru jest aż dziesięć tras, podzielonych na te dla biegaczy początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Każda z nich prowadzi śladami słynnych Warszawianek.

"Podczas biegu pokażemy różne oblicza warszawskiej Syrenki, warszawską Smoczycę, a także legendarne wiedźmy .Wytropimy ślady kobiet znanych z kart historii: Anny Jagiellonki, Marii Skłodowskiej-Curie, Ludwiki Marii Gonzagi. Tancerki, rzeźbiarki, mecenaski, pedagożki – wiele kobiet z pasją związało swe losy z Warszawą. Podczas zwiedzania opowiemy o m.in. o Barbarze Baczyńskiej, Izabeli Lubomirskiej czy Barbarze Zbrożynie" - mówi Anna Szary.

Każdy spacer ma trwać około półtorej godziny. Aby wziąć udział w biegu, należy się wcześniej zapisać- więcej informacji znajdziecie na stronie muzeum.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Biegaj i zwiedzaj! Niezwykła propozycja Muzeum Warszawy