Bezpłatne urlopy dla niezaszczepionych? Rzecznik rządu zdradza plany władzy

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Bezpłatne urlopy dla niezaszczepionych? Rzecznik rządu zdradza plany władzy

Bezpłatne urlopy dla niezaszczepionych? Rzecznik rządu zdradza plany władzy

2021-09-17 18:11

Nie będzie wysyłania na bezpłatne urlopy niezaszczepionych pracowników, zapewnia rzecznik rządu. Piotr Muller mówi, że w radzie ministrów trwają jeszcze prace nad projektem ustawy, która da prawo do weryfikacji szczepień. W dokumencie nie ma wspomnianych zapisów, które wzbudzały największe kontrowersje

Czwarta fala koronawirusa rozpędza się. Jak mówią eksperci, w szczytowym momencie należy spodziewać się nawet 20 tys. zakażeń dziennie. Może to oznaczać wprowadzenie lokalnych obostrzeń. Nasz reporter, Jacek Prusinowski zapytał dziś o plany rządu rzecznika, Piotr Mullera. Czy pracodawca będzie mógł zmusić niezaszczepionego pracownika, by skorzystał z bezpłatnego urlopu? - Takich rozwiązań tam nie ma, ale w toku dyskusji niektórzy takie proponowali. My je odrzuciliśmy, te przepisy, żeby nie były podstawą do dyskryminowania - wyjaśnił rzecznik rządu.

Czytaj także: Nie ma szans na odporność populacyjną. Rozpędza się czwarta fala koronawirusa

Udało się też ustalić, jaką wiedzę na temat szczepień pracownika będzie miał pracodawca. - Chcemy wprowadzić możliwość ewentualnego - to już do decyzji pracodawcy - przesunięcia do takich działań, gdzie ta konkretna osoba byłaby mniej narażona, no i osoby, z którymi się spotykają.

Projekt w tej sprawie w najbliższym czasie ma zostać przyjęty przez rząd.

Psychotest. Którym żywiołem jesteś? Ten quiz zdradzi prawdę o tobie

Pytanie 1 z 7
Wierzysz w Boga?
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Źródło: Bezpłatne urlopy dla niezaszczepionych? Rzecznik rządu zdradza plany władzy