Winda

i

Autor: pixabay.com Winda

Będą windy w warszawskich kamienicach - miasto wyda na nie miliony złotych!

2021-06-29 9:56

"Warszawa przeznaczy 30 milionów złotych na wyposażenie budynków i lokali mieszkalnych w windy, wspierając tym samym osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami ruchowymi" - przekazał stołeczny ratusz.

Windy to dobra wiadomość dla seniorów, seniorek i osób niepełnosprawnych

Mieszkanie bez windy to wyrok - mówią seniorzy. Wejście na czwarte piętro budynku zajmuje im często nawet kilkanaście minut.Warszawski Urząd Miasta chce to zmienić - i dlatego przeznaczył 30 milionów złotych na montaż wind w stołecznych budynkach.

Jak przyznają sami seniorzy - bez wind, nawet wyjście na zakupy byłoby trudne: - Mam windę. Kocham ją. Bez niej ciężko byłoby wejść na siódme piętro. A co ma zrobić osoba z dzieckiem w wózku? - mówi mieszkanka Warszawy

Michał Kubiak po srebrze Ligi Narodów: Nasz sztab 15 razy obejrzy finał z Brazylią

Pierwsza nowa winda przy ul. Ząbkowskiej

"Rozumiemy ten problem i chcemy pomóc seniorom i osobom z niepełnosprawnościami" - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza:

- Warszawa przystąpiła do programu budowy wind w budynkach mieszkalnych wielokondygnacyjnych należących do miasta. Pierwsza winda przy ulicy Ząbkowskiej na Pradze-Północ już działa. W trakcie realizacji jest kolejnych 25 na Pradze-Północ, Pradze-Południe i w Śródmieściu 

Te mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

W planach są kolejne urządzenia. Czternaście wind zostanie zamontowanych w przyszłym roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Będą windy w warszawskich kamienicach - miasto wyda na nie miliony złotych!