Batman w Warszawie

i

Autor: https://www.facebook.com/swiatkomiksu Batman w Warszawie

Batman w stolicy Polski! Superbohater na kartach komiksu zwalcza zło w Warszawie

2021-09-22 13:58

Siedzibą Batmana jest ponure Gotham City, w którym superbohater bezwzględnie rozprawia się ze złoczyńcami. Teraz fani serii mogą przeczytać historię, której miejscem akcji jest... Warszawa! Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Batman w Warszawie - trzeba przyznać, że brzmi to dość zaskakująco. Superbohatera kojarzymy raczej z Gotham City - fikcyjną metropolią, w której na ulicach rządzi przemoc, natomiast miliarder Bruce Wayne rozprawia się z przestępcami, kryjąc twarz za maską nietoperza. Batman to jedna z najpopularniejszych serii komiksowych, która oprócz adaptacji filmowych i animacji, doczekała się też setek interpretacji tworzonych przez autorów i autorki komiksów z całego Świata. Uhonorować ich postanowiło niedawno DC Comics, od początku wydające komiksy o superbohaterze. Powstała antologia, w której znajdujemy opowieści o Batmanie rozgrywające się w różnych miejscach globu. Akcja jednego z komiksów toczy się w stolicy Polski.

Mirosław Pelczar - Mistrz Polski Cukierników powiększa swoje czekoladowe imperium

Batman w Warszawie - o czym opowiada komiks?

Antologię zatytułowaną "Batman: Świat", wydano z okazji międzynarodowego Dnia Batmana, który odbył się 18 września. To impreza zrzeszająca wszystkich fanów i fanki zamaskowanego bohatera, których nie brakuje także w Polsce. DC Comics poprosiło twórców i twórczynie komiksów z Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii, by przedstawili historię Batmana, która mogłaby się rozgrywać w ich kraju. Autorami polskiego epizodu są Tomasz Kołodziejczak (fabuła), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory). O czym opowiada?

Fabuła komiksu pod tytułem "Obrońca miasta" przenosi Batmana do Warszawy. Bruce Wayne przyjeżdża do stolicy Polski, gdzie przestępczość jest utrzymywana w ryzach dzięki specjalnej technologii opracowanej przez Warszawską firmą. Miliarder chce ją przenieść do Gotham, jednak prezeska przedsiębiorstwa nie chce się zgodzić na umowę. Zmienia zdanie dopiero po tym, gdy z rąk bandytów ratuje ją Batman. Antologię ''Batman: Świat'' można kupić za 69 zł we wszystkich dobrych sklepach z komiksami, oraz w Empiku i internetowej księgarni Egmont.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Batman w stolicy Polski! Superbohater na kartach komiksu zwalcza zło w Warszawie