Alerty IMGW: Coraz wyższy poziom wody w rzekach na południu kraju [MAPA OSTRZEŻEŃ]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne, IMGW zrzut ekranu Alerty IMGW: Coraz wyższy poziom wody w rzekach na południu kraju [MAPA OSTRZEŻEŃ]

Alerty IMGW: Coraz wyższy poziom wody w rzekach na południu kraju [MAPA OSTRZEŻEŃ]

2021-04-18 12:12

Poziom wody w rzekach na południu Polski coraz wyższy. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia dla części województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Alerty dotyczą m.in. Sanu, Wisłoki i Nidy. Zobacz mapę ostrzeżeń hydrologicznych.

Mapa ostrzeżeń pogodowych jest pusta, ale IMGW wydał kilka ostrzeżeń hydrologicznych. To ostrzeżenia drugiego stopnia, dla południowej Polski. Alerty obowiązują do poniedziałku, do godziny 9.00. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia to 80 proc.

- Ostrzegają przed takimi wezbraniami, które mogą powodować właśnie przekroczenie stanu ostrzegawczego, ale poniżej stanów alarmowych. To jest taka informacja, ze coś się dzieje na rzecze, trzeba już być czujnym, ale to nie jest jeszcze zagrożenie powodziowe - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Hydrolodzy cały czas monitorują sytuacje na rzekach w całej Polsce.

Czytaj także: Majówka 2021 odwołana? Synoptycy nie pozostawiają złudzeń! [PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ]

- Zlewnia Nidy oraz Kamiennej po zbiornik Brody Iłżeckie (świętokrzyskie). W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych możliwe są wzrosty stanów wody powyżej stanu ostrzegawczego. Na Kamiennej w Wąchocku przekroczony jest stan alarmowy - ostrzega IMGW na Twitterze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najważniesze wydarzenia 2020 roku. Niby tak niedawno, a pewnie kilku błędów nie uda ci się uniknąć

Pytanie 1 z 12
Styczeń: Śmierć Koby'ego Bryanta. W jaki sposób zmarł legendarny koszykarz?
Alarm przeciwpowodziowy w gminie Mokobody
Źródło: Alerty IMGW: Coraz wyższy poziom wody w rzekach na południu kraju [MAPA OSTRZEŻEŃ]