Aldi otworzy swoje sklepy w niedziele

i

Autor: Pixaby Aldi otworzy swoje sklepy w niedziele

Kolejny sklep otworzy się w niedziele. Będzie konkurencją dla Biedronki i Lidla?

2021-09-17 14:02

Wszystko wskazuje na to, że kolejny sklep zamierza ominąć zakaz handlu i otworzyć swoje drzwi dla klientów w niedziele. To może być bardzo duża konkurencja dla już funkcjonujących Lidla i Biedronki. Dodajmy, że w Sejmie toczy się dyskusja, jak uszczelnić zakaz handlu w niedziele.

Aldi chce otworzyć sklepy w niedziele. To kolejny tak sklep

Kolejny sklep planuje otworzyć się w niedzielę. Tym razem chodzi o Aldi, dyskont, który w Polsce robi się coraz bardziej popularny. Jak podał Business Insider, Aldi w niedziele miałby być otwarty od października. Załoga sklepów została już poinformowana o tym, że będzie musiała pracować także w niedziele niehandlowe. Więcej szczegółów, póki co, nie podano. Dodajmy, że Aldi w całej Polsce ma 180 sklepów. Wciąż jednak otwiera nowa. Wkrótce placówki Aldi mają być dostępne w każdym województwie.

W Krakowie powstało rondo Republiki Słowackiej

Zakaz handlu w niedziele: sejm pracuje nad uszczelnieniem ustawy

Tymczasem sejm pracuje nad uszczelnieniem ustawy, która wprowadza zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej bowiem placówek zaczyna go omijać, otwierając swoje lokale. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić tylko w małych sklepach, jak np. Żabka czy Freshmarket. W wakacje dołączyły do nich Biedronka i Lidl. Zakupy można też zrobić m.in. w Kauflandzie, Lewiatanie czy Dino. Dodajmy, że bardzo często otwarte są tylko poszczególne sklepy z danej firmy. Na ich prowadzenie w niedziele handlowe umożliwia np. podpisanie umowy z Pocztą Polską, Pointpackiem czy InPostem. Wtedy sklep działa jako placówka pocztowa.

Posłowie chcą zmian w ustawie, tak by mogły działać tylko te placówki, które faktycznie wykażą, że zajmują się głównie usługami pocztowymi, a nie handlem. Jak miałoby to działać? Konieczne będzie wykazanie, że przychody z usług pocztowych stanowią ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki.

Jeśli ustawa zostanie przyjęte, to na pewno nie zacznie obowiązywać w tym roku.

Źródło: Kolejny sklep otworzy się w niedziele. Będzie konkurencją dla Biedronki i Lidla?