Lombard

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

Zespół Lombard przerwał występ w Sopocie. Wokalistka wygłosiła bardzo mocny apel

2021-08-18 11:53

Emitowany przez stację TVN koncert Top Of The Top Sopot Festival 2021 trwa w najlepsze. Pierwszego dnia widowiska doszło do niecodziennej sytuacji. Wokalistka zespołu Lombard przerwała swój występ, by wygłosić mocny apel. Na scenie pojawiły się zdjęcia jej przyjaciółki.

Zespół Lombard był jedną z gwiazd odbywającego się w Sopocie festiwalu Top Of The Top. Członkowie grupy pojawili się na scenie, by wykonać największe hity ze swojego repertuaru. W pewnym momencie doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Wokalistka grupy Marta Cugier przerwała swój występ z piosenką Szklana pogoda i zdecydowała się wykorzystać możliwość wystąpienia na deskach Opery Leśnej, by wygłosić apel dotyczący sytuacji naszych rodaków na Białorusi. Artystka wspomniała o swojej przyjaciółce Andżelice Borys, która aktualnie odsiaduje wyrok w białoruskim więzieniu.

[QUIZ] Największe polskie hity lat 80. Kto śpiewa ten przebój?

Pytanie 1 z 25
Który zespół wylansował przebój "Słodkiego, miłego życia"?

Lombard przerywa występ w Sopocie

Słowa, jakie Marta Cugier wypowiedziała na legendarnej scenie, poruszyły wszystkich. Gwiazda polskiej muzyki zadedykowała występ Lombardu Związkowi Polaków na Białorusi.

Jest to wyjątkowy czas. Chcielibyśmy nasz występ tutaj, w Operze Leśnej w Sopocie, którą kochamy, zadedykować szczególnym ludziom - Związkowi Polaków na Białorusi, cudownym ludziom, którzy są tutaj dzisiaj razem z nami - powiedziała.

Po chwili koledzy z zespołu wnieśli na scenę zdjęcie przyjaciółki wokalistki, która jest przewodniczącą wspomnianego związku. Marta Cugier wyznała, że aktywistka odsiaduje obecnie wyrok 'za polskość'.

Dlatego mam nadzieję, że zapalicie wszystkie serca i światła dla Andżeliki Borys - dodała i zachęciła do wspólnego odśpiewania hitu Przeżyj to sam.

Publiczność nagrodziła członków zespołu gromkimi brawami. 

Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)