Zanim powstał Rammstein, muzycy zespołu grali punk rocka. Do sieci trafiła kaseta demo zespołu

2020-10-15 13:23
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=xCYnDlK3Zzk

Zanim powstał zespół Rammstein, członkowie grupy byli zaangażowani w inne projekty muzyczne. Jednym z nich była punk rockowa grupa Felling B. W sieci pojawiła się kaseta demo zespołu, w którym grała połowa składu Rammstein.

W 2020 roku przypada 25-lecie albumu 'Herzeleid', który rozpoczął historię zespołu Rammstein. Z tej okazji zespół przygotował specjalną reedycję, która będzie zawierać zremasterowaną wersję albumu oraz nową okładkę. Z kolei strony RammWIKI oraz Rammstein World odpaliły specjalną stronę herzeleid25.com, gdzie możemy znaleźć archiwalne koncerty grupy, nagrania demo oraz zremasterowaną wersję klipu do numeru 'Du riechst so gut'. Tym razem, na kanale RammWIKI można posłuchać kasety demo zespołu Felling B, w którym grała połowa składu Rammstein.

METALLICA ZAPOWIADA SPECJALNY KONCERT AKUSTYCZNY. GDZIE GO OBEJRZYMY?


Kaseta demo Felling B trafiła do sieci w dobrej jakości. W tym zespole grała połowa Rammsteina

Do zespołu Felling B należeli: Christian Lorenz, Paul Landers, a pod koniec działalności, Christoph Schneider. Grupa grała szeroko rozumianego punk rocka z wpływami industrialu i na swoim koncie ma cztery albumy studyjne. Grupa działała do 1993 roku i do słownie chwilę po zawieszeniu działalności, powstał Rammstein. Jako ciekawostka, do sieci trafiła kaseta demo zespołu, którą udostępniono na kanale Youtube RammWIKI. Warto posłuchać, by sprawdzić, jak członkowie Rammstein grali przed wielkim sukcesem.

TOM MORELLO O RANDYM RHOADSIE: MIAŁ W SOBIE WIRTUOZA MUZYKI KLASYCZNEJ


Rammstein obecnie przebywają w studiu nagraniowym, gdzie prawdopodobnie rejestrują nowe utwory. Nie wiadomo kiedy można spodziewać się albumu.