Z piekielnej otchłani - szczegóły nowego utworu i wydawnictwa zespołu Tester Gier

i

Autor: Materiały prasowe

Z piekielnej otchłani - szczegóły nowego utworu i wydawnictwa zespołu Tester Gier

2021-09-24 13:27

20 września na oficjalnym kanale Brain Dead Familia, wytwórni muzycznej rapera Słonia, pojawił się „Z Piekielnej Otchłani Upiór”, drugi singiel promujący najnowsze wydawnictwo Testera Gier, album „Wielkie Kontrakty, Duże Wytwórnie”.

Tester Gier to jedna z nielicznych kapel w Polsce reprezentujących nurt crossover thrash (miksturę punku, hc i thrashu), która postawiła na teksty w rodzimym języku. Grupa funkcjonuje od 2012 roku nieprzerwanie i aktywnie - na swoim koncie ma setki koncertów w Polsce, jak i poza granicami kraju. Zespół dzielił scenę z międzynarodowej sławy tuzami gatunku, m.in. Sucidal Tendencies, Sepultura, DRI, czy Agnostic Front. Choć ci rdzenni Ślązacy kojarzeni są często z prześmiewczo-ironicznych tekstów, serwują słuchaczom kawał poważnej, ciężkiej muzyki.

Co tam w środku gra - Metallica

Brak pozerskiego zadęcia, zapadające w pamięć koncerty i ociekające energią teledyski wsparte na solidnym muzycznym fundamencie czynią ich jednym z najciekawszych zespołów krajowego undergroundu. 

Z Piekielnej Otchłani Upiór to jeden z najbardziej koncepcyjnych utworów na płycie - opisuje Dave Butcher, wokalista.

Muzycznie, a w szczególności wokalnie, numer jest bardzo zróżnicowany, zaś historia zawarta w wideo to opowieść o maniaku txgx, który zostaje wciągnięty w grę, gdzie ginie z ręki strasznego upiora. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z efektu. Wizualnie i dźwiękowo - to jest petarda!

Singiel wraz z klipem w postaci lyric video tworzą spójną całość, w efektowny sposób budując klimat mistycznej gry, w którą od pierwszych dźwięków zostajemy wessani wraz z bohaterem opisywanej w utworze historii. Za produkcję teledysku odpowiada SHRED PERSPECTIVES WORKS.

"Wielkie Kontrakty, Duże Wytwórnie" to piąty album w dorobku zespołu. Prace nad materiałem na płytę zostały rozpoczęte już w połowie 2019 roku, kiedy to powstały zalążki pierwszych tekstów i riffów. Wydanie nowego krążka opóźniało się z powodu spontanicznie wypuszczonego splita z krakowskim Drown My Day i wspólnej trasy koncertowej obu zespołów. Pandemiczne realia również nie ułatwiały sprawy, jednak ostatecznie album został dokończony i zarejestrowany w No Fear Records - jak każdy do tej pory wydany przez nich materiał. Jak mówi zespół:

Wielkie Kontrakty, Duże Wytwórnie to nasz pogląd narzeczywistość i nasze życiowe doświadczenia. Nie musisz się nimi sugerować i nie oczekujemy, że będziesz się z nami zgadzał. Po prostu kliknij w link i zamów płytę w preorderze - tylko tyle od Ciebie chcemy.

Premiera nowego albumu planowana jest na 8 października.