Witek Muzyk Ulicy - Gram Dla Siebie. Artysta zapowiada premierę nowego krążka

i

Autor: Matriały prasowe

Witek Muzyk Ulicy - Gram Dla Siebie. Artysta zapowiada premierę nowego krążka

2021-04-30 12:05

Jeden z najbardziej charyzmatycznych artystów polskiej sceny muzycznej – Witek Muzyk Ulicy – prezentuje swój trzeci album długogrający, „Gram Dla Siebie”.

Witek Muzyk Ulicy wpisuje się w długą tradycję miejskich bardów. Multiinstrumentalista, który wyrwał się z karbów przytłaczającej, przepełnionej sztucznością i fałszem rzeczywistości i postanowił zbudować swój świat na nowo, na swoich warunkach i muzycznym fundamencie. W swoich utworach często dzieli się obserwacjami i refleksjami dotyczącymi codzienności zwykłego człowieka i otaczającego go świata- czasem podejmując próbę uchwycenia i opisania piękna tkwiącego w tym, co ulotne, a niekiedy otwarcie krytykując zachodzące w społeczeństwie zjawiska oraz zachowania podatnych na wszechobecną manipulację więźniów systemu - politycznego, religijnego, ekonomicznego.

Co tam w środku gra? - Happysad

Album „Gram Dla Siebie” to intymna muzyczna podróż w głąb umysłu człowieka wrażliwego, zadającego pytania i szukającego na nie odpowiedzi. Artysta nie zamyka się tu wewnątrz ram konkretnego gatunku muzycznego- nieustannie bawi się formą, mieszając elementy ludowe i rockowe, zestawiając elementy poezji śpiewanej z przyśpiewkami ogniskowymi, umiejętnie balansując między nastrojem powagi, zadumy i radosnego uniesienia.

Nieprzypadkowo tytuł albumu jest podobny do tego, który nosiła wydana w 2016 roku debiutancka płyta artysty- „Gram Dla Was”. Poprzez kontrastujące nawiązanie do tytułowego poprzednika Witek sugeruje, że choć kocha dzielić się swoją muzyką z innymi, nie próbuje się nikomu przypodobać i nie zamierza serwować słuchaczom komercyjnej papki, których tak wiele we współczesnym świecie, przesyconym fałszem, sztucznością i polityczną poprawnością. Z dużym szacunkiem dla odbiorcy broni swojej artystycznej niezależności, tłumacząc, że komponuje i pisze teksty przede wszystkim dla siebie, z czystej potrzeby tworzenia. Samemu wytycza ścieżki, którymi później podąża, a każdy taki szlak prowadzi go w coraz to nowe zakamarki własnej wyobraźni i wrażliwości. Ta twórcza swoboda i szczerość zarówno wobec słuchacza, jak i samego siebie sprawiają, że Witek Muzyk Ulicy nieustannie budzi sympatię, zaciekawia, porywa i inspiruje.

Premiera trzeciego albumu długogrającego wyznaczona jest na 7 maja 2021 r. Każda osoba, która zamówi album przed premierą, otrzyma w ramach podziękowania płytę ze spersonalizowanym, imiennym autografem artysty.

Album „Gram Dla Siebie” można zamawiać w preorderze ze sklepu internetowego dystrybutora