Liv Tyler znów w Marvelu. Betty Ross pojawi się w filmie „Captain America: New World Order”

i

Autor: Universal/Courtesy Everett Collection Liv Tyler znów w Marvelu. Betty Ross pojawi się w filmie „Captain America: New World Order”

Marvel

Wielki powrót w Marvelu! Liv Tyler znów jako Betty Ross - co wiemy o jej roli?

2023-03-28 13:53

Pamiętacie Betty Ross, pierwszą ukochaną Bruce’a Bannera? Nie zdziwię się, jeśli u większości z was padnie odpowiedź „nie”. Bohaterka kreowana przez Liv Tyler zawitała w MCU przed piętnastoma (!) laty tylko po to, by odejść w niepamięć. Teraz jednak wraca – zobaczymy ją w czwartej odsłonie przygód Kapitana Ameryki.

Liv Tyler zadebiutowała w filmie „Incredible Hulk”, który był drugą odsłoną raczkującego wówczas Kinowego Uniwersum Marvela. Odgrywana przez nią Betty Ross była zarówno obiektem westchnień tytułowego bohatera (w którego wcielał się wówczas Edward Norton), jak i córką generała Thaddeusa Rossa. Jej ojciec powrócił jeszcze parokrotnie w kolejnych produkcjach, o Betty jednak słuch zaginął. Do teraz.

Liv Tyler znów w Marvelu. Betty Ross pojawi się w filmie „Captain America: New World Order”

„Captain America: New World Order” to czwarta część serii o flagowym amerykańskim superherosie, w której ujrzymy pokłosie wydarzeń z „Falcona i Zimowego Żołnierza”. Sam Wilson powróci jako następca Steve’a Rogersa, a jego trudna relacja z Thaddeusem Rossem, który teraz pełnił będzie funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych, ma być centralnym punktem fabuły. Na obecną chwilę nie znamy szczegółów związanych z rolą Betty Ross w całym tym rozgardiaszu, wiemy jedynie, że się pojawi.

W rolę Thaddeusa Rossa wcieli się tym razem Harrison Ford, który zastąpi nieodżałowanego Williama Hurta. W głównej roli powróci Anthony Mackie, a w obsadzie znaleźli się również Carl Lumbly, Shira Haas, Xosha Roquemore, a także Tim Blake Nelson powracający jako Samuel Sterns. O ewentualnym udziale Bucky’ego Barnesa wciąż nic nie wiadomo.

„Captain America: New World Order” – kiedy premiera filmu?

Za kamerą stanął debiutujący w Marvelu Julius Onah, zaś opracowaniem scenariusza zajęli się Malcolm Spellman i Dalan Musson, którzy pracowali wcześniej przy „Falconie i Zimowym Żołnierzu”. Kinowa premiera „Captain America: New World Order” została wyznaczona na 3 maja 2024 roku.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Źródło: Wielki powrót w Marvelu! Liv Tyler znów jako Betty Ross - co wiemy o jej roli?