Wielki jubileuszowy powrót Huntera! Poznaliśmy szczegóły koncertu w Warszawie

i

Autor: Foto: Łukasz Jaszak

Wielki jubileuszowy powrót Huntera! Poznaliśmy szczegóły koncertu w Warszawie

2021-06-18 12:21

Tego lata na Letniej Scenie Klubu Progresji zagrają nowe wschodzące gwiazdy jak i kultowe zespoły, na których powrót czekaliście. Jednym z nich będzie Hunter, który pojawi się już 27 czerwca! Nie będzie to zwyczajny powrót. Przygotujcie się na elektryzujący zaległy postpandemiczny koncert z okazji naszego XXXV-lecia zespołu!

Hunter to marka sama w sobie na rodzimej scenie. Zespół tworzy muzykę z pogranicza rocka i metalu, z elementami klasycznymi nieprzerwanie już od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie – wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”. Dziś, po wielu setkach koncertów nadal trzymają się wyznaczonego dawniej kursu nie tracąc swojej charyzmy i zapału.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

W ciągu 34 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych) a albumy „Królestwo” i „Imperium” zyskały statusy złotych płyt. Wizytówką i siłą Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne, ale wspaniale skomponowane dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.

Zespół dziś tworzą:

  • Drak – gitara/wokal,
  • Pit – gitara,
  • Saimon – bas,
  • Jelonek – skrzypce,
  • Daray – perkusja,
  • Letki – instrumenty perkusyjne

Kiedy: niedziela, 27 czerwca 2021, 18:00Gdzie: Gramy doWoli / Letnia Scena Progresji (Fort Wola 22, 01-258, Warszawa)Cena: 80-90 złOrganizator: ProgresjaBilety dostępne na: www.gramydowoli.pl, www.progresja.com

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?