W 27. rocznicę śmierci Kurta Cobaina, sztuczna inteligencja stworzyła nową piosenkę Nirvany! [WIDEO]

i

Autor: screen: https://youtu.be/n6P0SitRwy8

W 27. rocznicę śmierci Kurta Cobaina, sztuczna inteligencja stworzyła nową piosenkę Nirvany! [WIDEO]

2021-04-06 13:08

Technologia idzie naprzód i możemy to odczuć praktycznie na każdym kroku, również w dziedzinie muzyki. W 27. rocznicę śmierci Kurta Cobaina, w sieci pojawił całkiem nowy utwór Nirvany, który został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Co tam w środku gra - Yugoton

Sztuczna inteligencja stworzyła nowy numer Nirvany! [WIDEO]

'Drived in the Sun' to tylko jeden z wielu utworów wspomaganych sztuczną inteligencją, stworzonych przez 'Lost Tapes of the 27 Club', projekt założony przez Over the Bridge, który pomaga członkom przemysłu muzycznego zmagać się z chorobami psychicznymi. W projekcie wykorzystywany jest program Google AI Magenta, który analizuje dzieła muzyków takich jak: Amy Winehouse, Jim Morrison, Jimi Hendrix, aby spróbować przewidzieć i stworzyć aktualną piosenkę artysty. 

Program analizuje 30 piosenek z każdego występu, zagłębia się w melodie wokalne, zmiany akordów, riffy gitarowe, solówki, schematy perkusyjne oraz teksty, zanim wykorzysta wszystkie te dane do stworzenia nowego utworu. Magenta analizuje utwory jako pliki MIDI, tłumacząc muzykę na kod cyfrowy, który można przesłać przez syntezator w celu odtworzenia muzyki. 

Rezultatem jest piosenka 'Drived in the Sun', która została wygenerowana jako nowy utwór Nirvany. Piosenkę wykonał Eric Hogan, który jest frontmanem zespołu Nevermind z Atlanty. Twórcy projektu twierdzą, że gdyby muzycy mieli wsparcie terapeutyczne, wiele rzeczy mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej i często szczęśliwie. Jak powiedział Sean O'Connor, członek zarządu Over the Bridge, w wywiadzie dla Rolling Stone:

W jakiś sposób w przemyśle muzycznym, depresja jest znormalizowana i romantyczna. Jednak, muzyka tych artystów to często autentyczne cierpnienie.

Posłuchajcie numeru Nirvany, który został wygenerowany przez sztuczną inteligencję:

Nie da się ukryć, że brzmi to jak coś z czasów 'Nevermind' lub 'In Utero'.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]