Vans powraca do korzeni i wypuszcza kolekcję inspirowaną klasycznymi wzorami

i

Autor: Materiały prasowe

Vans powraca do korzeni i wypuszcza kolekcję inspirowaną klasycznymi wzorami

2021-04-07 8:27

Vans oddaje hołd ponad 50-letniej historii projektowania „Off The Wall”, wypuszczając kolekcje Anaheim Factory, klasycznych sylwetek butów, które czerpią inspirację z oryginalnego obuwia produkowanego w Anaheim w Kalifornii.

Kiedy w 1966 Vans otworzył pierwszy sklep o powierzchni 400 mkw. był połączony z fabryką, w której sprzedawano jedynie garstkę prostego obuwia materiałowego. Dzisiaj Vans odwołuje się do tych wczesnych projektów stylistycznych w kolekcjach Anaheim Factory, wypuszczając nowoczesną aktualizację ikon Vans.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Wszystkie elementy projektów w kolekcjach Anaheim Factory pochodzą z późnych lat 60-tych i wczesnych 70-tych. Numery sylwetek obuwia służą do oznaczenia oryginalnej formy projektowych modeli obuwia - np. Authentic 44, Old Skool 36 i Sk8-Hi 38. Każdy styl wykorzystuje panele boczne o wyższym profilu pokryte lekkim połyskiem, które były obecne po przejściu przez wczesny proces technologiczny Vans.

Kolekcja zawiera buty Authentic 44 DX, pierwszy model Vansów zaprojektowany, kiedy bracia Paul i Jim Van Doren, wraz z partnerami Gordonem Lee oraz Sergem Delią zaczęli produkować buty i sprzedawać je klientom w marcu 1966 roku z fabryki gumy Van Doren w Anaheim w Kaliforni.

Kolekcja Anaheim Factory jest już dostępna na stronie Vans.eu oraz w wybranych salonach.

Vans 1

i

Autor: Materiały prasowe Materiały prasowe
Vans 2

i

Autor: Materiały prasowe
Vans 3

i

Autor: Materiały prasowe