Tom Morello o Audioslave:  chciałem, żeby ten zespół był jeszcze bardziej polityczny niż RATM

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=qm7ych5qH14 screen: https://www.youtube.com/watch?v=qm7ych5qH14

Tom Morello o Audioslave: chciałem, żeby ten zespół był jeszcze bardziej polityczny niż RATM

2020-12-04 10:12

Zespół Audioslave do dzisiaj wspominany jest przez fanów, jako coś co wyszło bardzo dobrze i to po zawieszeniu działalności niesamowicie popularnego Rage Against The Machine. Tom Morello uważa, że Audioslave było zespołem jeszcze bardziej politycznym, niż się wszystkim wydaje.

Zespół Audioslave powstał w zasadzie na zgliszczach tego, co zostało z Rage Against The Machine i jak się później okazało, grupa przyjęła się bardzo dobrze wśród fanów. Był nawet plan na to, by kapela powróciła, jednak śmierć Chrisa Cornella zniweczyła plany i z Audioslave pozostało tylko wspomnienie. Jak się okazuje, Tom Morello chciał, aby zespół jeszcze bardziej polityczny niż RATM!

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Tom Morello o Audioslave: chciałem, żeby ten zespół był jeszcze bardziej polityczny niż RATM

W wywiadzie dla 'Guitar World', Tom Morello przyznał, że Audioslave było innym zespołem niż RATM, jednak zamysł był, aby grupa była jeszcze bardziej polityczna niż Rage:

Kiedy w 2001 roku z Timem, Bradem i Chrisem założyliśmy Audioslave, chciałem, żeby ten zespół był jeszcze bardziej polityczny niż Rage. Wkrótce jednak okazało się, że nie chcemy iść w takim kierunku. Główna różnica pomiędzy Rage a Audioslave nie leży jednak w polityce. Muzyka RATM jest oparta na Jamesie Brownie i hip hopie, na naszych płytach mogłoby nie być żadnych zmian akordów. Ale w Audioslave musieliśmy stworzyć paletę dźwięków, która współgrałaby harmonicznie ze śpiewem Chrisa.

Przypomnijmy, że zespół Rage Against The Machine reaktywował się jakiś czas temu i miał nawet zagrać w Polsce. Niestety, przez koronawirusa, koncert został odwołany.