Cerfyfikat szczepionkowy

i

Autor: ADAM BYSIEK / Radio ESKA ROCK Cerfyfikat szczepionkowy

To już pewne! Niezaszczepiony na koncert tak łatwo nie wejdziesz - będzie weryfikacja

2021-06-04 15:26

Znamy konkretne propozycje polskiego rządu w sprawie restrykcji i wymogów jakie będą obowiązywać organizatorów imprez masowych i koncertów w 2021 roku. W środę 2 czerwca 2021 roku miała miejsce konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którzy poinformowali o planach luzowania kolejnych obostrzeń, a także pomysłach, które być może wejdą w życie już 26 czerwca 2021 roku.

Wszyscy fani muzyki zapewne nie mogą się doczekać chili kiedy spokojnie i bez jakichkolwiek obaw będą mogli udac sie na koncert i bawić się do białego rana. Na to wydaje się, że jeszcze chwile poczekamy.

Obowiązkowa weryfikacja certyfikatów szczepionkowych na imprezach plenerowych

Obowiązkowa weryfikacja certyfikatów szczepionkowych na imprezach plenerowych to pomysł rządy, który najprawdopodobniej przerodzi się rozporządzenie obligujące organizatorów imprez masowych do sprawdzania i weryfikowania autentyczności i aktualności certyfikatów szczepionkowych osób już zaszczepionych. Zwany przez niektórych paszportem covidowym dokument elektroniczny ułatwi z pewnością wstęp na wiele wydarzeń w plenerze w 2021 roku.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rząd nie ukrywa, że planuje w prowadzić obowiązek weryfikacji uczestników większych imprez plenerowych pod kątem tego czy ci zostali już zaszczepieni. Wprowadzenie takiego rozwiązania oznaczałoby to, że osoby, które nie chcą lub nie zdążyły się zaszczepić, nie będą miały możliwości udziału w koncertach i festiwalach. Organizator każdego wydarzenia, na którym spoczywa obowiązek weryfikacji i kontroli certyfikatów szczepionkowych uczestników imprezy, będzie korzystał z dedykowanej i autoryzowanej aplikacji Zaszczepieni - ta ma umożliwić sprawną kontrole elektronicznych dokumentów posiadanych przez właścicieli biletów na konkretne wydarzenie.

Imprezy masowe i koncerty - nowe zasady

Imprezy masowe i koncerty - właśnie ogłoszono nowe zasady podczas konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia. Z najnowszych doniesień wynika, że na koncerty będzie mogło wejść łącznie 250 osób, przy czym nielimitowana będzie liczba zaszczepionych uczestników danego wydarzenia. Z najnowszego rozporządzenia wynika, że jeśli organizator nie dostosuje się do obowiązujących przepisów - wówczas mogą go spotkać dotkliwe konsekwencje finansowe i surowe kary.

Sonda
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny być zwolnione z części wprowadzonych restrykcji?