Tańczący Quentin Tarantino za kulisami kultowej sceny z Pulp Fiction. To trzeba zobaczyć! [VIDEO]

i

Autor: Screen z filmu. Fot. https://www.youtube.com/user/GiHepburn1

Tańczący Quentin Tarantino za kulisami kultowej sceny z Pulp Fiction. To trzeba zobaczyć! [VIDEO]

2019-04-16 17:41

Pulp Fiction nazywane jest największym dziełem Quentina Tarantino i jednym z najbardziej kultowych filmów lat 90tych. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądało kręcenie legendarnej sceny tańca?

Pulp Fiction można cytować dosłownie w całości, a soundtrack z filmu do dzisiaj robi ogromne wrażenie. Kultowe dzieło Quentina Tarantino ma wiele scen, które zapisały się w historii kina i w pamięci widzów bardzo mocno. Jedną z nich jest scena tańca, którą świetnie wykonali Uma Thurman i John Travolta, chociaż według ekspertów, jest to najgorszy taniec w historii kina.

AVENGERS: KONIEC GRY - MEMY POMOGĄ WAM DOCZEKAĆ DO PREMIERY
Sama scena nie miała na celu pokazania umiejętności tanecznych bohaterów, lecz przedstawienia pewnego rodzaju napięcia i pożądania jakie panowało między nimi. Oczywiście, wszystko w sposób typowy dla reżysera. Jak przyznał sam Tarantino w jednym z wywiadów, ta scena miała również nawiązać do przeszłości Johna Travolty, który znany już wtedy był z występów w legendarnych dzisiaj musicalach. Zastanawialiście się jednak, jak wyglądało kręcenie tej kultowej sceny 'od kuchni'?

Tarantino ujawnia, dlaczego Kurt Cobain podziękował mu na płycie


Poniżej możecie zobaczyć, jak realizowano scenę tańca w Jack Rabbit Slims i jak Quentin Tarantino wczuwał się w ten moment:Dla przypomnienia i porównania, tak wygląda scena tańca w Pulp Fiction: