System Of A Down wypowiedzieli się o nowej płycie. Czy jest szansa na cały krążek?

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=XqmknZNg1yw screen: youtube.com/watch?v=XqmknZNg1yw

System Of A Down wypowiedzieli się o nowej płycie. Czy jest szansa na cały krążek?

2020-11-09 10:07

Dwa nowe numery System Of A Down są ogromnym wydarzeniem i budzą wiele spekulacji. Czy jest szansa, że dwa single rozwiną się w pełnoprawny album? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć członkowie SOAD.

Dwa nowe utwory System Of A Down, to prawdziwe wydarzenie w świecie rocka. Po 15 latach od wydania podwójnego krążka ''Mezmerize/Hypnotize'', grupa znalazła porozumienie i wydała dwa, świetnie przyjęte utwory. Punktem wyjścia do nagrań jest konflikt w Górskim Karabachu, wobec którego członkowie SOAD nie mogli pozostać obojętni. Czy to oznacza, że grupa ma w planach pełnoprawne wydawnictwo? Na to pytanie odpowiedzieli sami członkowie zespołu.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Czy po dwóch nowych utworach, System Of A Down wydadzą cały album? Jest odpowiedź

W wywiadzie dla ''Rolling Stone'', Serj Tankian i John Dolmayan zdradzili, jak wygląda ich podejście do dalszej twórczości System Of A Down. Jak powiedział wokalista:

Nie robię tego jako artysta dla siebie, dla System Of A Down ani dla żadnego z chłopaków z zespołu; wszyscy robimy to dla naszych ludzi. Więc to nie jest decyzja kreatywna, to nie jest decyzja biznesowa. To jest decyzja aktywizmu, która ma dla nas pierwszeństwo przed wszystkimi innymi rzeczami. Z resztą w obliczu tego wszystkiego, nie mógłbym skupić się na nowej muzyce i nagrywaniu czegokolwiek.

Jak dodał Dolmayan:

Gdyby to zależało ode mnie, co trzy lata mielibyśmy nowy album To nie zależy ode mnie. Jestem zdany na łaskę swojego zespołu i chociaż przez wiele lat walczyłem o to z członkami zespołu, zaakceptowałem to, że tak jest. Mamy pięć albumów i teraz dwie piosenki. Wiele osiągnęliśmy w naszej karierze. Jeśli to się na tym skończy, niech tak będzie.

Czy to oznacza, że zespół faktycznie nie zmotywuje się do nagrań nowego albumu? Ciężko wyrokować, tym bardziej, że wiele razy podkreślano, że grupa nie nagra nic nowego, a jednak coś się zmieniło. Należy czekać na rozwój sytuacji i obserwować poczynania grupy.